ייפוי כוח מתמשך

לחץ לפרטי כותב המאמר

ייפוי כוח מתמשך יכול להיערך אך ורק על ידי עורך דין שעבר הכשרה והסמכה ייעודיים כמתבקש בחוק. מטרתו של החוק לאפשר לאפשר לאדם לעשות בחירות ולקבוע מבעוד מועד את דרך הטיפול בו גם בשלבים מאוחרים יותר כאשר הוא מאבד את כשירותו המשפטית. חשוב להדגיש כי אך ורק עורך דין שהוסמך לכך יכול לערוך ולהפקיד ייפוי כוח מתמשך.


למי מיועד ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך עד מתי?

ייפוי כוח מתמשךייפוי כוח מתמשך הינו נדבך משפטי, חשוב ומשמעותי, אשר מתפקידו לאפשר לאדם להשפיע ולבחור, את דרך חייו לעתיד. האופן בו יעביר את חייו גם בעת או לאחר שמצבו התדרדר והוא יגיע למצב של חוסר כשירות משפטית. הצורך להניח יסודות משפטיים, שיאפשרו לאדם להשפיע ולקבע את דרך הטיפול העתידית בו התעורר כחלק מהכרה וביסוס זכויותיו של האדם בכלל והאדם החולה או מי אשר כשירותו המשפטית נפגמה באופן אשר מצריך מינוי אפוטרופוס.

דוגמאות למצבים בהם מומלץ לערוך ייפוי כוח מתמשך

  • המצב הקלאסי שבו קטין (מתחת לגיל 18) מוגדר כפסול דין. חסר כשירות משפטית, בשל מצבו הרפואי, נפשי קוגניטיבי, או כל סיבה אחרת שבגינה מונה לו אפוטרופוס (טבעי או אחר), בטרם הגיע לגיל 18 וברצונם שלהוריו או הפוטרופוס להשפיע ולקבע את דרך הטיפול בו בהמשך חייו.
  • מחלה כרונית פרוגרסיבית סופנית שבה שלבים ידועים של אובדן כשירות משפטית כגון אלצהיימר, ALS, סרטן וכו`.
  • מצבים של מחלת נפש שבהם באופן קבוע או תקופתית האדם מאבד את כשירותו המשפטית אך ברצונו להמשיך ולהשפיע על גורלו.

חוקים לשמירה על חירויות הפרט - ייפוי כוח מתמשך

במדינות מתפתחות רבות הוכנסו חוקים, אשר מבססים ומעניקים לחולים במחלות פרוגרסיביות סופניות, השפעה על דרך הטיפול בהם וברכושם ובמדינות מסוימות, בודדות, אף ניתנת לאדם זכות מלאה על גופו בדרך של קבלת החלטה על סיום יזום של חייו. כאשר מצבו הרפואי מתדרדר לשלב של חוסר סיכויי החלמה או הטבה. מהות חייו הינה סבל ואיכות חייו לא ניתנת לשינוי. במצב זה על פי חוקי מדינות בודדות האדם יכול להחליט על סיום חייו.

בישראל כיום לאחר שתוקן החוק והוכנס בו התיקון לעריכת ייפוי כוח מתמשך. מתאפשר לאדם עצמו להשפיע באופן מלא על דרך הטיפול בו. ייפוי כוח מתמשך כולל בתוכו גם הגדרות חוק ומנגנונים הבאים להבטיח שככל שניתן, ימשיך האדם להשפיע על החלטות הנוגעות לחייו גם בשלבים בהם הפך מוגדר כחסר כשירות משפטית. החוק מעניק למיופה הכוח המתמשך כלים שתכליתם לוודא שרצונו, משאלותיו והעדפותיו של האדם יקבלו ביטוי בחיי היומיום והחלטות הנוגעות לו יתקבלו במעורבותו ככל שיא מתאפשרת בהתאם למצבו.

ייפוי כוח מתמשך תקף לאורך כל חייו של האדם אלא אם צויין אחרת והוכנסו לתוכו סיגי זמן שונים. המשמעות היא שהאדם יכול לקבוע ולהשפיע על מהלך חייו ואופן קבלת ההחלטות הנוגעות לחיי היומיום שלו. כמובן שמצב מאפשר גם אפוטרופוס טבעי (הורים) להניח את היסודות של הטיפול בבן חסותם אם בשל סיבות כאלה או אחרות יימנע מהם בעתיד, למלא את תפקידם.

בתיקון החוק, נוסף כלי משמעותי המאפשר קיום של מצב ביניים, בו ממונה תומך החלטות, מטעם בית המשפט, למי אשר כשירותו המשפטית אינה מלאה. וזאת על מנת להמשיך ולאפשר לו שליטה מירבית בחייו. ממונה לו מלווה אישי תומך החלטה ( לחיי יומיום) שידאג וימנע קבלת החלטות שאינם לרוחו או כאלה אשר נודגדות את האינטרסים של החוסה כפי שהוגדרו על ידו ועל ידי האפוטרופוס ובית המשפט.

האם ייפוי כוח מתמשך גובר על צוואה?

נקודה חשובה ומשמעותית. ראוי לזכור שיפוי כוח מתמשך תקף כל עוד הממנה נמצא בחיים. הצוואה מתייחסת לשלב שלאחר מותו של אדם ולכן אין חפיפה בין האחד לשני. מרגע שסיים אדם את חייו ייפוי הכוח חדל ואינו תקף עוד ולכן מומלץ ביותר לערוך צוואה שתבטא את רצונו האדם או האפוטרופוס.

נחזור ונציין שרק עורך דין בעל הכשרה והסמכה על פי דרישות התיקון לחוק יכול לערוך ייפוי כוח מתמשך שאם לא כן הוא חסר כל תוקף משפטי.

חזור למאמרים

עודכנו לאחרונה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -