menu תפריט קטגוריות

מכיפות ועד Yamaka

באתר "My Siddurname" תוכלו למצוא מגוון גדול של כיפות (Yamaka) המתאימות לחיי יומיום כיפות חגיגיות וגם Yamak אותה נהוג לחבוש באירועים מיוחדים. על כל הכיפות וה-Yarmulke ניתן להזמין רקמה לציון האירוע החגיגי. אנו מציעים לכם גם כיפות לבנות ושחורות בתוספת רקמה לאירועים משפחתיים במחירים חסרי תקדים. לפרטים נוספים והזמנת כיפות ניתן ליצור קשר בטלפון: 972-55-925-5166+ או להזמין ישירות מאתר - My Siddurname

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 29/01/2019


מי נגד מי…? כיפה, Yamaka, כיפות, Yarmulke

האם יש הבדל בין כיפות ל-Kippot? האם כיפה = Yamaka

כיפותחבישת כיפות הוא מנהג המקובל על כלל שומרי מצוות בחברה היהודית. היהדות הינה הדת המונותאיסטית הראשונה, אשר כל עיקרה הוא קיומו של האל האחד והיחיד. ההיסטוריה של העם מימי אברהם אבינו ועד לימינו אלה. רצופה סבבים של שינויים אותם עוברים בני העם היהודי. תהליכים היסטוריים שלעיתים מאתגרים את עצם קיומו של העם על ידי הסובבים אותו. בין אם בארצו ובין אם בניכר.

חבישת הכיפה הינה מנהג ששורשיו היסטוריים, ושימשה את יהודי הנכר הן לתכלית קיום מצוות דרבנן והן כגורם מזהה חיצונית לבני העם שומרי המצוות. חבישת כיפות הינו מנהג שהשתרש כמסמל באופן חיצוני את היותו של האדם שומר תורה ומצוות.

מי חובש מה? כיפות או Yamaka או כיפה חסידית

ראוי לציון שבעדות וקהילות שונות חבישת כיסוי ראש היה מותאם למקום בו חיה הקהילה. אנו יודעים שבקהילה התורכית למשל היה מקובל לכסות את הראש בתרבוש. גם בארצות צפון אפריקה היה ניתן למצוא יהודים אשר מכסים ראשם בהתאם למאפייני המקום בו חיו. וכך נהגו בתפוצות רבות שאימצו לעצמן את מנהגי המקום בו ישבו אך עדיין קיימו מצוות.

בחלק מהתפוצות המבודדות הכיפות כלל לא היו קיימות. כיסויי הראש היה בהכרח הסמל של שמירת המצוות. ורק כאשר קהילות אלה התקבצו, עלו ובאו לישראל, קיבלו את מנהגי המקום ואימצו את חבישת הכיפה (כפי שאנחנו מכירים אותה כיום) כחלק מההופעה החיצונית של שומרי המצוות.

אל אחד כיפות רבות בעידן האינטרנט

המציאות בה היהודים חיים בפזורות שונות גם כיום, הביאה לכך שהתפתחו נוהגים שונים בעדות החיות בארצות שונות וחלק מהנהגים הם אימוץ כיפות ייחודיות האופייניות למקום. אמנם קהילות שלמות שומרות על מנהגיהם במאות האחרונות. קהילות אלה, ללא קשר למקום מגוריהם, חובשות כיפה שחורה, למשל. אך לצד קהילות אלה קיימות קהילות רבות הפזורות על פני תבל אשר אימצו לחיקן כיפות בשלל צבעים, סגנונות וגדלים.

חשוב לציין כי במקרים רבים נוהגים בני הקהילה שומרי המצוות לחבוש כיפה רק באירועים מיוחדים, שבתות וחגים. כאשר בחיי היומיום נמנעים מלחבוש כיפה. בקהילות אלה ניתן למצוא פעמים רבות כיפות אשר נתפרות לכבוד האירועים כגון כיפות רקומות לבר מצווה או כיפות רקומות לחתונות.

דוגמה נוספת לכיסוי ראש, כיפה ייחודית לקהילה היא הכיפות אותן נוהגים לחבוש בחצרות החסידים. הכיפות של חסידי ברסלב אינן דומות לכיפה אותה יחבוש חסיד מהחצר הלובביצ`ית. כלומר בתרבות שומרי המצוות של ימינו, משמשת הכיפה, לשם הבחנה בשייוכו הקהילתי/החסידי של חובש הכיפה.

בעידן האינטרנט כאשר המידע נגיש לכל, בכל עת ההשפעה של כל קהילה חורגת מגבולות מקום מושבה וניתן לראות שפעות אלו גם בין יבשות שונות. כשם שמנהגי חג ותפילה משותפים לקהילות שונות כך סגנונות הכיפה משותפים לעדות רבות אך עדיין הכיפה וסגנונה הוא סמל לייחודיות הקהילה.

נסכם ונדגיש כי על אף האמונה באל האחד והיחיד. יש מקום למגוון אין סופי כמעט של כיפות שמקובל לחבוש אותן בקהילות השונות. באתר "My Siddurname" תוכלו למצוא מגוון גדול של כיפות (Yamaka) המתאימות לחיי יומיום כיפות חגיגיות וגם Yamaka אותה נהוג לחבוש באירועים מיוחדים. לפרטים נוספים והזמנת כיפות (משלוחים בכל העולם) ניתן ליצור קשר בטלפון: 972-55-925-5166+ או להזמין ישירות מאתר - My Siddurname.

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -