menu

מכיפות ועד Yamaka

באתר "My Siddurname" תוכלו למצוא מגוון גדול של כיפות (Yamaka) המתאימות לחיי יומיום כיפות חגיגיות וגם Yamak אותה נהוג לחבוש באירועים מיוחדים.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 2019-01-29 00:00:00


מי נגד מי…? כיפה, Yamaka, כיפות, Yarmulke

האם יש הבדל בין כיפות ל-Kippot? האם כיפה = Yamaka

על כל הכיפות וה-Yarmulke ניתן להזמין רקמה לציון האירוע החגיגי. אנו מציעים לכם גם כיפות לבנות ושחורות בתוספת רקמה לאירועים משפחתיים במחירים חסרי תקדים. לפרטים נוספים והזמנת כיפות ניתן ליצור קשר בטלפון: 972-55-925-5166+ או להזמין ישירות מאתר - My Siddurname

 

כיפותחבישת כיפות הוא מנהג המקובל על כלל שומרי מצוות בחברה היהודית. היהדות הינה הדת המונותאיסטית הראשונה, אשר כל עיקרה הוא קיומו של האל האחד והיחיד. ההיסטוריה של העם מימי אברהם אבינו ועד לימינו אלה. רצופה סבבים של שינויים אותם עוברים בני העם היהודי. תהליכים היסטוריים שלעיתים מאתגרים את עצם קיומו של העם על ידי הסובבים אותו. בין אם בארצו ובין אם בניכר.

חבישת הכיפה הינה מנהג ששורשיו היסטוריים, ושימשה את יהודי הנכר הן לתכלית קיום מצוות דרבנן והן כגורם מזהה חיצונית לבני העם שומרי המצוות. חבישת כיפות הינו מנהג שהשתרש כמסמל באופן חיצוני את היותו של האדם שומר תורה ומצוות.

מי חובש מה? כיפות או Yamaka או כיפה חסידית

ראוי לציון שבעדות וקהילות שונות חבישת כיסוי ראש היה מותאם למקום בו חיה הקהילה. אנו יודעים שבקהילה התורכית למשל היה מקובל לכסות את הראש בתרבוש. גם בארצות צפון אפריקה היה ניתן למצוא יהודים אשר מכסים ראשם בהתאם למאפייני המקום בו חיו. וכך נהגו בתפוצות רבות שאימצו לעצמן את מנהגי המקום בו ישבו אך עדיין קיימו מצוות.

בחלק מהתפוצות המבודדות הכיפות כלל לא היו קיימות. כיסויי הראש היה בהכרח הסמל של שמירת המצוות. ורק כאשר קהילות אלה התקבצו, עלו ובאו לישראל, קיבלו את מנהגי המקום ואימצו את חבישת הכיפה (כפי שאנחנו מכירים אותה כיום) כחלק מההופעה החיצונית של שומרי המצוות.

אל אחד כיפות רבות בעידן האינטרנט

המציאות בה היהודים חיים בפזורות שונות גם כיום, הביאה לכך שהתפתחו נוהגים שונים בעדות החיות בארצות שונות וחלק מהנהגים הם אימוץ כיפות ייחודיות האופייניות למקום. אמנם קהילות שלמות שומרות על מנהגיהם במאות האחרונות. קהילות אלה, ללא קשר למקום מגוריהם, חובשות כיפה שחורה, למשל. אך לצד קהילות אלה קיימות קהילות רבות הפזורות על פני תבל אשר אימצו לחיקן כיפות בשלל צבעים, סגנונות וגדלים.

חשוב לציין כי במקרים רבים נוהגים בני הקהילה שומרי המצוות לחבוש כיפה רק באירועים מיוחדים, שבתות וחגים. כאשר בחיי היומיום נמנעים מלחבוש כיפה. בקהילות אלה ניתן למצוא פעמים רבות כיפות אשר נתפרות לכבוד האירועים כגון כיפות רקומות לבר מצווה או כיפות רקומות לחתונות.

דוגמה נוספת לכיסוי ראש, כיפה ייחודית לקהילה היא הכיפות אותן נוהגים לחבוש בחצרות החסידים. הכיפות של חסידי ברסלב אינן דומות לכיפה אותה יחבוש חסיד מהחצר הלובביצ`ית. כלומר בתרבות שומרי המצוות של ימינו, משמשת הכיפה, לשם הבחנה בשייוכו הקהילתי/החסידי של חובש הכיפה.

בעידן האינטרנט כאשר המידע נגיש לכל, בכל עת ההשפעה של כל קהילה חורגת מגבולות מקום מושבה וניתן לראות שפעות אלו גם בין יבשות שונות. כשם שמנהגי חג ותפילה משותפים לקהילות שונות כך סגנונות הכיפה משותפים לעדות רבות אך עדיין הכיפה וסגנונה הוא סמל לייחודיות הקהילה.

נסכם ונדגיש כי על אף האמונה באל האחד והיחיד. יש מקום למגוון אין סופי כמעט של כיפות שמקובל לחבוש אותן בקהילות השונות. באתר "My Siddurname" תוכלו למצוא מגוון גדול של כיפות (Yamaka) המתאימות לחיי יומיום כיפות חגיגיות וגם Yamaka אותה נהוג לחבוש באירועים מיוחדים. לפרטים נוספים והזמנת כיפות (משלוחים בכל העולם) ניתן ליצור קשר בטלפון: 972-55-925-5166+ או להזמין ישירות מאתר - My Siddurname.

חזור למאמרים

שירות בניית קישורים

פרסום בניית מיניסייט
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:

מאמרים נוספים בקטגוריה חנויות

dell vs lenovo

Dell ולנובו הן שתיהן מותגי מחשבים ידועים, ושתי החברות מציעות מגוון רחב של מחשבים ניידים....

מכשיר האזנה GSM, הדגם המשופר

בשביל מה אני צריך את זה? מהיום תוכל להיות בכל מקום מכל מקום, ממש כך, הודות למכשיר האזנה סלולארי קט...

חנות לגו בריק טויס

יצא לכם לתהות מאיפה הגיע הלגו לחיים שלנו? מאחורי לבנות הפלסטיק המוכרות והאהובות יש סיפור שלם.

איחוי קבצים

מה זה איחוי קבצים ואיך מאחדים קבצים?

יבוא עצים משובחים, בתי עץ, ריהוט גן מעץ, פרגולות, רעפים – סחר עץ הרצליה

סחר עץ הרצליה היא חברה יבואנית מובילה של עצים משובחים מצפון אירופה. אצלנו תמצאו את טובי המומחים בתחו...

תחזוקת דק עץ חיצוני ושימורו

כל המידע אודות דקים עץ, מהו דק, סוגי דקים עץ, יתרונות דק עץ על פני גינה או ריצוף אחר, הגורמים לשחיקת...

8 דברים שחייבים לבדוק לפני שקונים מחשב נייד

בים הלפטופים שקורצים אליכם מהפרסומות קשה לדעת מה באמת חשוב ומה גימיק שיווקי. קבלו 8 טיפים לבחירת הלפ...

המחשב שלכם איטי? הנה מספר סיבות למחשב איטי.

טיפ להתחלה, המחשב שלכם איטי, תחשבו טוב טוב אם הוא שווה את הטרחה בתיקון או שהגיע הזמן להחליף אותו.
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
קטגוריות פופולאריות more
עוד בפרוסייטס more