menu תפריט קטגוריות

כל מה שרציתם לדעת על חמרה אדומה

חמרה אדומה כמצע לפיתוח ותחזוקת גינות, חקלאות, אזורים סביבתיים ירוקים ועוד. החמרה הינה האדמה המבוקשת ביותר אצל חקלאים, קבלנים, גננים ואפילו אנשים פרטיים.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 30/01/2020


חמרה הינה אדמה המשמשת גננים, קבלנים ואפילו אנשים פרטיים שמשתמשים בה למילוי, פיתוח גינות ותשתיות סביבתיות.

מזה "חמרה"? וממה היא עשויה?

המילה חמרה לקוחה מהמילה הערבית אַחְמָר - "אדום" ולכן נקראת חמרה אדומה. החמרה עשויה מחלקיקי קוורץ עשירים בברזל שעבר חמצון (חלודה) המעניק לחמרה את צבעה האדום.

ההסבר להיווצרותה הוא שהחול היה נודד (כמו חול ים) עד שהוא היה מגיע למקומות נמוכים, לחים ועשירים בברזל. המפגש בין הלחות (מים) לברזל היה גורם לתהליך החמצון וזה גורם להענקת הגוון האדום.

חמרה אדומה

איפה אפשר למצוא חמרה בטבע?

החמרה בארץ מצויה לאורך מישור החוף מראש הנקרה ועד אשקלון, לרוב בסמוך לרכסי כורכר.

מי משתמש בחמרה?

כיום השימוש בחמרה הוא בעיקר על ידי גננים, חקלאים, קבלנים ואנשים פרטיים המשתמשים בה כמצע לתשתיות ולפיתוחים סביבתיים כמו גינות ביתיות או עירוניות, תחזוקה של גינות קיימות, פיתוח אזורים ירוקים בערים ומושבים, חקלאות ועוד…

חמרה חמרה אדומה חמרה אדומה 

למה חמרה?

הבחירה בחמרה כמצע לשתילה ופיתוחים סביבתיים נובעת מכמה סיבות עיקריות שהבסיס שלהן הוא המבנה הגרגירי של החמרה.

הסיבות העיקריות הן: 

  • אווריריות וניקוז - המבנה הגרגירי של החמרה מאפשר לה איזון בין כמות הספיגה (ניקוז) של המים לבין חלחול (אווריריות) המים. בזכות האוורור והניקוז החמרה מייצרת מעין "מערכת ויסות" שמספקת לצמחים כמות מים מספקת שתורמת להם ולא פוגעת בהם בגלל עודף או חוסר במים.

  •  מזון צמחי - כיום הדרך הטובה ביותר להעניק מזון לצמחים היא ע"י דישון האדמה. החמרה נחשבת לאדמה דלה בחומרים מזינים עבור הצמחים אז איך בכל זאת כולם בוחרים בה לגידול צמחייה? בזכות היכולת ניקוז של החמרה! יכולת זו מאפשרת לחמרה לנקז בתוכה כמות גדולה ומספקת של חומרים מזינים שאותם היא מקבלת מדישון וכך היא תורמת לצמחים לאורך זמן לעומת כל אדמה אחרת.

  • חיסכון - סיבה זו היא לא אחת מהסיבות העיקריות אבל בכל זאת היא סיבה מספיק חשובה. כתוצאה מכל הסיבות שדיברנו עליהן החמרה מאפשרת לנו חיסכון בחומרי דישון, מים וכסף.לעומת כל אדמה אחרת היא מנקזת בתוכה כמות מספקת של חומרים מזינים ומים ככה שאנחנו חוסכים בדשן, מים והוצאות כספיות.

סיבות אלו מעניקות לחמרה את המקום הראשון בשימוש של קבלנים, חקלאים, גננים ואנשים פרטיים כחומר למצע של גינות, פיתוח אזורים ירוקים, פיתוח תשתיות ועוד.

חמרה אדומה

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -