menu

טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש

נהיגה בטוחה בקיץ יכולה להיות מאתגרת כמו נהיגה בטוחה בחורף או בעונות הביניים

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 27/07/2023


 

ריכזנו עבורכם מספר טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש שחלקם אף ישפר את הבטיחות בנהיגה גם כאשר השמש לא מולכם

טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש כוללים אמצעי עזר שניתן להשתמש בהם לצד צעדים שיש להקפיד עליהם בטיפול ברכב, הנחיות להתנהגות בנהיגה ועוד.

בין אם אתם נהגים פרטיים שנוהגים להנאתכם לעבודה, הביתה או סתם לחופשה וחזרה.
ובין אם אתם נהגים מקצועיים שנוהגים שעות ארוכות ברכב השייך לציי רכב אשר מנוהלים על ידי חברה המספקת שירותי קצין בטיחות בתעבורה.

טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש בעיקר בשעות הבוקר כאשר השמש מתחילה לעלות ו/או בשעות בין הערביים כאשר השמש מתחילה לרדת יאפשרו גם לכם להגיע ליעד בבטחה.

טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש

טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש בקיץ כשהשמיים חשופים

בישראל כמו בכל העולם הנהיגה המאתגרת בכיוון השמש מתרחשת בעיקר בבוקר, בנהיגה בכיוון מזרח, או בשעות אחר הצהרים/ערב מוקדם, בכיוון מערב.

אולם בכבישי ישראל יש הרבה פיתולים ופניות ולכן נהיגה גם לא בכיוון השמש בימי הקיץ הבוהקים יכולה להיות מאתגרת גם כאשר נוהגים בכיוון צפון ועל אחת כמה בכיוון דרום.

נהיגה בכביש הפונה לכיוון השמש עלולה להיות מאתגרת בשל סינוור אשר גורם לראות לקויה, ישנם גורמים נוספים שלהם השפעה על הנהג כאשר נוסעים בכיוון השמש ולעיתים גם בנסיעה עם כיוון השמש.

לפניכם מספר טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש בימי הקיץ וגם בחורף:

אמצעי עזר לנהיגה בטוחה בכיוון השמש

השתמשו במגן השמש שלכם - ברוב כלי הרכב יש מגני שמש שניתן לכוון כדי לחסום את קרני השמש הישירות לפחות באופן חלקי. השתמשו בהם כדי להפחית סינוור ולשפר את האבחנה בשדה הראיה שלפניכם.
בשעות הזריחה המוקדמות בנסיעה מזרחה ייתכן כי המגן שמש לא יכול למנוע את הסינוור.

הרכיבו משקפי שמש - הרכיבו משקפי שמש (רצוי פולארויד) באיכות גבוהה כדי להפחית עוד יותר את הסנוור ולשפר את יכולתכם לראות את הדרך בבירור.

תכננו את המסלול והתזמון שלכם - במידת האפשר, תכנו את הנסיעה כדי להימנע מנהיגה ישירות אל השמש בשעות שיא הסינוור, בדרך כלל מוקדם בבוקר ואחר הצהריים המאוחרים.

השתמשו ב-WAZE לרכב כדי לבחור מסלול שיסיע לכם להימנע מנסיעה מזרחה בבוקר או מערבה אחה"צ.

טיפים לנהיגה בטוחה בכיוון השמש טיפול ברכב

נקו את השמשה הקדמית שלכם - שמשה נקייה נוטה פחות להחזיר אור שמש ולגרום לסנוור. ודאו כי השמשה הקדמית שלכם נקייה מאבק, לכלוך וסימנים לפני הנהיגה.

שמרו על זמינות נוזל לשטיפת שמשות - במקרה שהכביש מאובק והשמשה מתלכלכת במהירות, מספיק נוזל שטיפה יכול לעזור לכם לשמור על ראות ברורה.

השתמשו במראות שלכם ביעילות - כוונו את המראות שלכם כראוי ביתר הקפדה כדי להפחית שטחים מתים ולאפשר לכם את מירב המודעות לכלי רכב סביבכם.

טיפים לנהיגה בטוחה בכיוון השמש התנהגות בדרך

הגדילו את המרחק מהרכב שלפניכם - השאירו יותר רווח בין הרכב שלכם לזה שלפניכם. הרווח הנוסף הזה מאפשר לכם לראות טוב יותר את הכביש ונותן לכם יותר זמן להגיב לשינויים פתאומיים.

השתמשו בסימון על הכבישים כמדריך - כשהשמש מסנוורת, מעקב אחר סימון הכבישים יכול לעזור לכם להישאר על המסלול הנכון.

שימו לב לצללים - אל תתעלמו מצללים שמטילים כלי רכב, בניינים עצים ועצמים אחרים. אלה יכולים לעזור לך לזהות סכנות פוטנציאליות בכביש שלפניכם.

הדליקו אורות נמוכים - אם יש לכם ראות לקויה בגלל סינוור חזק, השתמש בפנסים נמוכים גם במהלך היום. זה יכול להפוך את הרכב שלכם לגלוי יותר לאחרים ולעזור לראות את הכביש טוב יותר.

הימנע משימוש במוצרים מבריקים על הדשבורד - משטחים מבריקים יכולים לשקף את אור השמש ולהוסיף לבוהק המסנוור בתוך המכונית שלכם. השתמש במוצרי גימור מט במקום זאת.

שימו לב לנהגים אחרים - זכרו שגם נהגים אחרים בכביש עלולים להתמודד עם סינוור מהשמש. הישארו זהירים וצפו מראש את מעשיהם.

האיטו - אם הסנוור חזק במיוחד, הפחיתו את המהירות כדי לשמור על שליטה טובה יותר על הרכב שלכם ולאפשר ליותר זמן להגיב למצבים בלתי צפויים.

זכרו, נהיגה בטוחה תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם בנהיגה. אם הסנוור הופך חזק מדי ואף פוגע ומשבש את הריאות שלכם באופן משמעותי, שקלו לעצור בצד ולהמתין כי כיוון השמש משתנה.

מספר טיפים נוספים לנהיגה בטוחה בכיוון השמש

הישארו ממוקדים והימנעו מהסחות דעת - נהיגה בהיסח הדעת היא מסוכנת, במיוחד באור שמש מסנוור. שמור על מיקוד ופוקוס על הכביש, הימנע משימוש בטלפון או במכשירים אלקטרוניים אחרים בזמן נהיגה.

היזהר בצמתים - סינוור מהשמש עלול להקשות על ראיית תמרורים והולכי רגל בצמתים. התקרבו בזהירות והיו מוכנים לעצור בפתאומיות במידת הצורך.

היזהרו מהולכי רגל ורוכבי אופניים - בעיקר בדרכים עירוניות, סנוור השמש עלול להקשות על ראיית הולכי רגל ורוכבי אופניים, לכן היו ערניים במיוחד כאשר מתקרבים למעברי חצייה ושבילי אופניים.


היו מודעים לנמנום הנגרם מהשמש - אור השמש וטמפרטורות חמות עלולים לגרום לכם להרגיש ישנוניים.
אם אתם מרגישים עייפות ונמנום משתלת עליכם בהדרגה, קחו הפסקה ומנוחה לפני שתמשיכו במסלול הנסיעה שלכם.

זכרו, נהיגה בטוחה בכיוון השמש אינה רק שמירה על כללי הדרך אלא גם מודעות לתנאים שמסביב וקבלת החלטות אחראית כדי להגן על עצמכם ועל אחרים בכביש.

טיפים לנהיגה בטוחה לכיוון השמש

שאלות ותשובות

מדוע נסיעה לכיוון השמש מסוכנת?

נסיעה לכיוון השמש מסוכנת מכיוון שסינוור עז עלול להפחית משמעותית את הראות, ולהקשות על ראיית כלי רכב אחרים, סימון כבישים, תמרורים וכן סכנות פוטנציאליות במסלול הנסיעה.

איך אפשר להפחית סינוור בנסיעה לכיוון השמש?

אתם יכולים להפחית את הסנוור על ידי שימוש במגן השמש שלכם, הרכבת משקפי שמש פולארויד, שמירה על השמשה הקדמית נקייה, וכן הדלקת פנסים נמוכים במהלך היום.

מה אפשר לעשות אם הסנוור חזק מדי בעת נהיגה בכיוון השמש?

אם הסנוור חזק מדי ואף פוגע בראייה, שקלו לעצור במקום בטוח עד שתנאי הראייה ישתפרו.

כיצד אפשר לשפר את הזהירות מפני הולכי רגל ורוכבי אופניים בנסיעה לכיוון השמש?

יש לשמור על עירנות מוגברת במיוחד בכבישים עירוניים, צמתים ומעברי חצייה, ולשים לב היטב למדרכות לנתיבי אופניים שבהם עלולים להימצא הולכי רגל ורוכבי אופניים.

האם משקפי פולארויד נגד סנוור יכולים לעזור בנסיעה לכיוון השמש?

כן, מאוד, משקפי פולארויד נגד בוהק יכולים להפחית את הסינוור באופן משמעותי ולשפר את הראות בתנאי שמש.

מה אפשר לעשות כדי למזער את הסחות הדעת בתוך הרכב?

כדי למזער את הסחות הדעת, הימנעו משימוש בטלפון, אכילה או חיפוש תחנות ברדיו בזמן נהיגה. הישארו ממוקדים בדרך שלפניכם.

זכרו כי בכל עת רצוי לנקוט בשיטות נהיגה בטוחות חיוניות בכל עת, וההקפדה על זהירות וערנות מול השמש היא חיונית כדי להבטיח נסיעה בטוחה לעצמך ולאחרים בכביש.

חזור למאמרים

פרסום מודעות דרושים חינם
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:
categoryאדריכלות
categoryיועצים
categoryמטפלים
categoryמוסדות
categoryנופש ותיירות
categoryגמילה
categoryנדל"ן
categoryתעשייה
categoryבריאות וכושר
categoryבעלי מקצוע
categoryחנויות
categoryטכנאי
westהכל

עסקים כותבים מאמרים ומדריכים בנושא

דעה אישית - מחשב נייד מחודש הוא מחשב נייד בד``כ השתמשו בו (אם כי לא חייב) ומוכרים אותו כיד שנייה....


דוגמאות למחשב נייד מחודש חברות הייטק רבות מחזיקים מחשבים כ-3 עד 4 שנים, זה הסטנדרט בחברות הייטק רבות, לאחר פרק זמן זה, ובמיוחד בגלל שחברות אלו נוטות לרכוש...

5 טיפים לסרטון המושלם...


סרטי וידאו הם כלי חשוב ויעיל בעולם השיווק והפרסום המודרני. בשנים האחרונות, התפתחה הפקת סרטי תדמית וסרטוני אנימציה לתחום העסקים, והן הפכו לכלי מרכזי בקידום ...

לא קל לקבל החלטות בנוגע ללקיחת הלוואות וקווי אשראי....


למרות הפיתוי לקחת הלוואה בכל פעם שאתם צריכים כסף, עליכם תמיד לקבוע את מידת ההתאמה של הכלי הפיננסי למצבכם. איך יודעים אם הלוואות משתלמות לכם או לא? בואו נדו...

כשזה מגיע לשיפור הנוחות והאסתטיקה של הבית שלכם, כסאות בר מתגלים כתוספות מגוונות ומסוגננות. ...


פתרונות הישיבה הללו אינם מיועדים רק לברים – הם יכולים להוסיף נופך של תחכום ופונקציונליות לדלפק המטבח שלכם, לבר הביתי, או אפילו לחלל המגורים שלכם. עם...

מחפשים פתרונות חימום לחורף? אין כמו חימום אוהלים באמצעות השכרת מזגנים ניידים...


בין אם אתם מחפשים פתרונות חימום לגינה לאוהל ענק או חימום לסוכת אבלים, מזגני חימום ניידים הם המובילים בין הפתרונות חימום לחורף הישראלי חימום אוהלים בתקופות...

איך שולחים דואר רשום והאם יש דואר רשום משלוח מדלת לדלת...


דואר רשום מה זה כולל והאם יש הגבלות על גודל משקל או מען גם במשלוח לחו``ל מה זה דואר רשום של דואר ישראל והאם הוא דומה גם למשלוח דואר רשום בארצות אחרות. אכ...

שאלה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים היא כמה עולה בוק בת מצווה ולא בכדי....


הרי מדובר על יום צילומים משמעותי במיוחד שייקח תפקיד עיקרי בנעורים של בת המצוות למשך שנים רבות, ומיותר לציין כי מדובר על מזכרת מרגשת במיוחד שתמיד תהיה זמינה...

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שניגשים אל הפקת סרטוני מוצר?...


בעת בה אנו בוחרים להציג את המוצר שלנו לראשונה בפני קהל היעד ומעוניינים להכניס סדרת מוצרים חדשה לשוק מלא תחרות המתלווה בשורה רחבה של מוצרים בעלי אותו עקרון,...
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
עוד בפרוסייטס more