menu

חופשי זה לגמרי לבד - האמנם ? הבה נשאל פסיכולוג

העידן המודרני מדיר את רגלינו ומרחיק אותנו מחופה וקידושין בגילים צעירים למדי – בתוך כך אנו מטפסים לגיל 30 פלוס ומוצאים את עצמנו עדיין רווקים, חופשיים ולגמרי לבד. תחושות אלו מלוות לעיתים בתסכול סביב השאלה האם בחרנו בבחירה הנכונה ואם בכלל!

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 2012-05-10 00:00:00


יש לכם עניין בזוגיות

אתה או את חשים שיש לכם עניין בזוגיות ולא באמת מצליחים לבנות חיי זוגיות יציבים?!  כדאי ומומלץ שתדברו עם מטפלים שיסייעו לכם למצוא את האני האמיתי שלכם ואת הבעיות שטרם דיברתם עליהן, בעיות המונעות ממכם לנוע לעבר החופה או לזוגיות ארוכת חודשים ושנים.

ספת הפסיכולוג תעזור לכם להחליט אם באמת ובתמים אתם מעדיפים להישאר רווקים או לאו. תוכלו באמצעות טיפול פסיכולוגי להתמודד כיאות עם מראה הזוגות המתחבקים סביבכם, עם תחושת הכישלון לכאורה המציפה אתכם ולהתמודד גם עם המבטים המאשימים של ההורים והסביבה הקרובה שלכם. אם גם אתם חציתם מזמן את גיל שלושים ואינכם מעוניינים להישאר לבד אולי כדאי שתדברו עם מישהו מקצועי כמו פסיכולוג או מטפל.
אולי אתם לא אנשים של זוגיות
גם אם אתם הרווקים האחרונים בחבורה, בעבודה ובמשפחה אין זה אומר שאתם בגדר יוצאי דופן או משהו לא בסדר איתכם. לעיתים השאלות והנדנודים המציפים את אחרון הרווקים מתסכלים למדי ובתוך כך עניין נושא חיי הרווקות שלכם עולה בכל ארוחה משפחתית. האם זה מציק לכם?! פנייה לעזרה היא נחוצה במיוחד כדי להתמודד עם האחרונים ובעיקר עם ההשלמה כי אתה אדם הרוצה לחיות בשלמות עם עצמך ובעצם אינך הטיפוס שמתאים למסגרת זוגית.
 
חלק מהתובנות הנאמרות על ספת הפסיכולוג נשמעות כך: " מראש אני אומר שאני לא אדם של זוגיות, ואינטימיות לא חסרה לי בחיים. יש אנשים שזוגיות סותמת אצלם חור בנשמה, ולי כנראה אין חור כזה. אני מוצא את עניין הזוגיות מעייף אותי יותר מאשר תורם לי, הרבה יותר כיף לי להיות לבד עם עצמי. אמירה נוקבת זו מראה על ביטחון בהחלטה להישאר רווק בגיל שלושים פלוס ובהכרה מלאה. בחירה זו היא עניין אינדיבידואלי לכל אחד חשוב לחיות בשלום עם כל החלטה גם אם היא אינה מקובלת על הכלל.
 
מאידך, על ספת הפסיכולוג יש אנשים שנשמעים כך: " אני מאוד מעוניינת בזוגיות. הרווקות מפריעה לי , לא נוח לי עם עצמי כל יום לצפות בטלוויזיה לבד, לאכול לבד ובעיקר לישון לבד. אמירה זו היא לחלוטין ראייה ברווקות ככישלון ומערערת את הביטחון. לעיתים רווקים ורווקות בתקופות של לפני החגים אומרים לעצמם: " עוד פעם אני אבוא לערב חג בחיק במשפחה ויגידו מסכנה, אין לה אף אחד? עוד פעם אשב בצד? אולי אני לא אלך? אולי אני אסע מכאן? וגם אם אף אחד לא אומר כלום השתיקה לפעמים רועמת!
 
מה אומרים הפסיכולוגים
 
לעיתים אם בוחנים את העניין לעומק בסוגיית רווקים הבוחרים להישאר רווקים רבים מאד עושים זאת מתוך בחירה. לא כולם רוצים או יכולים לחיות בזוגיות וזה בהחלט נורמלי ותקין. רווקות בהחלט אינה כישלון. בדרך כלל מי שגורם לתרומת הכישלון הם ההורים ולכן מומלץ לדבר על כך ולמצוא כלים להתמודד עם ילד שמעוניין לחיות לבד וללא זוגיות קבועה על פי הקודים של החברה.
 
 
אודות:
רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים המחפשים פסיכולוג או פסיכולוגית או טיפול או ייעוץ זוגי אך חסרה להם המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף.
ההתאמה נעשית חינם בשיחת טלפון ע"י שרונה המכירה היטב את כל המטפלים. 

חזור למאמרים

שירות בניית קישורים

פרסום בניית מיניסייט
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:

מאמרים נוספים בקטגוריה מטפלים

טיפולי פנים אנטיאייג`ינג - השימוש בסרום.

לא במקרה הושאל שמו של הסרום הקוסמטי מהסרום המקורי - נוזל הדם. בדומה לסרום הדם, המכיל כמעט אל כל מרכי...

לחיות טוב עם פיברומיאלגיה

חיים עם פיברומיאלגיה יכולים להיות מאבק מתמשך. במיוחד בעידן החדש שבו אנשים רוצים לחיות חיים מלאים ופר...

 טיפולי אקנה  בשילוב תוספי תזונה ייחודיים.

על הקשר בין מזון לאקנה, אין תמימות דעים. אך רבים תולים את האשם באכילת אוכל שומני מטוגן, מלוח, חמוץ ו...

בלוטת התריס אחראית על שלום הבית של גופנו

אחת הדוגמאות בתחום הרפואה היא טיפול לאיזון בלוטת התריס כמענה לשיבושים ברמת הכולסטרול. מחקרים הראו שר...

טיפולי אקנה, פצעי בגרות בהריון

שינויים הורמונליים קשורים לאקנה. ההריון עתיר שינויים הורמונליים ולעיתים, השינויים ההורמונליים מתבטאי...

התמודדות עם מריבות אחים

השורשים של מריבות בין אחים בוגרים הם לעיתים מריבות בין אחים קטנים, ייעוץ להתמודדות עם מריבות אחים יכ...

שלוש שיטות מצוינות להתמודדות עם מצבי לחץ

החיים המודרניים עמוסים חוויות, הזדמנויות, חידושים טכנולוגיים ויחד אתם גם לחצים, חרדות ועומס המלווים ...

טיפולי  אקנה, והבהרת כתמים בגיל 20-30 -וגם 40 בטכנולוגיית IPL

פצעים, פצעונים, פרונקלים, שומנים, שחורים, כתמים, עור מחוספס, מגרד, לא מתאים לגיל, לא מתאים לך, לא אס...
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
קטגוריות פופולאריות more
עוד בפרוסייטס more