menu תפריט קטגוריות

האם גם אני יכול - רישיון למונית?

אנשים רבים בשלב מסויים בחיים מחליטים לעזוב את העבודה ה"מקובעת" שלהם ולחפש עבודה מעניינת, דינאמית המאפשרת להם להכיר סוגים שונים של אנשים ואולי להרוויח קצת יותר כסף. לדעתם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להיות נהג מונית. אז אם חשבתם שכל מה שצריך כדי להיות נהג מונית הוא רישיון נהיגה B או C, תחשבו שוב.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 23/05/2019


הוצאת רישיון למונית - כל מה שצריך לדעת?

נקודות חשובות שצריך לדעת על הוצאת רישיון למונית

מוניות אחדות פתח תקווהרישיון למוניות הוא רישיון D1 השונה מרישיון נהיגה B שהוא רישיון רגיל (רכב פרטי) או רישיון C1 (רכב מסחרי עד 12 טון).

השוני הוא שכל מי שמחזיק רישיון D1 רשאי לנהוג ברכב עד ל - 5000 ק"ג שמספר מקומות הישיבה הוא עד 16 נוסעים פרט לנהג עצמו. דרגת D1 מקנה לנהג רישיון עבור מונית, אוטובוס זעיר ורכב ציבורי עד 16 נוסעים.

מהם התנאים להוצאת רישיון למונית

לימודי נהיגה על מוניות ניתן להתחיל החל מגיל 20, כאשר עליכם להיות בעלי 8 שנות לימוד לכל הפחות וותק של שנתיים נהיגה ברכב פרטי.

תנאי קבלה עבור רישיון למוניות:

 • לפחות 8 שנות לימוד.
 • וותק של שנתיים ברשיונות בדרגה B או C1.
 • תעודת יושר
 • אישור מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
 • סיום קורס רישיון למונית.
 • חדות ראייה של 6/12 לפחות בשתי העיניים ושדה ראיה שלא פחות מ - 140 מעלות.
 • מעבר מבחן עיוני.
 • מעבר מבחן מעשי למונית.
 • מעל גיל 21.

מה התכנים הנלמדים בקורס להוצאת רישיון למונית

מוניות אחדות פתח תקווההקורס להוצאת רישיון למונית נמשך כחודש ימים, שבמהלכו לומדים:

 • כללי תחבורה ציבורית.
 • דינית תעבורה.
 • כיבוי אש.
 • ידיעת הארץ.
 • הסעת ילדים.
 • עזרה ראשונה.
 • הכרת הרכב.
 • אנגלית.
 • נהיגה מונעת.
 • חבלה.
 • ועוד.

במידה ועברת את תנאי הקבלה וסיימת את הקורס להוצאת רישיון למונית, אתה רשאי על פי חוק לנהוג במוניות בחברת מוניות כשכיר.

נהג מוניות עצמאי - "מספר ירוק"

אם בכוונתך להיות נהג מונית עצמאי עליך להיות בעל "מספר ירוק", שהוא סוג רישיון נוסף אשר מאפשר למי שמחזיר בו להפעיל מונית אשר בבעלותו הפרטית כעצמאי.

אדם אשר רכש מספר ירוק (מספר זכות ציבורית), אינו חייב להיות בעל רישיון למונית אך יכול להשכיר את המונית ו/או את רישיון ההפעלה או למכור את המספר.

עלות רכישת מספר ירוק הינו כ - 246,000 ש"ח, אם אין באפשרותכם לרכוש מספר ירוק ניתן להשכיר זכויות ציבוריות בעלות חודשית הנעה בין 1,000 ש"ח ל - 1,700 ש"ח. עלות גבוהה אך מאפשר לבעל המונית העצמאי לשמור לעצמו את כלל ההכנסות מפעילות המונית.

לסיכום - ההמלצה שלנו, אם כבר הוצאת רישיון למונית כדאי לך לרכוש מספר ירוק או לפחות להשכיר מספר, כך תוכל להגדיל את ההכנסות החודשיות ולא לתת דין וחשבון לאף אחד.

המאמר נכתב בחסות מוניות אחדות

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -