menu תפריט קטגוריות

מזוזה - מסע אל מחוץ למשמעות.

מזוזה כבר מזמן איננה רק חפץ פולחן דתי. היא גם קישוט, יצירת אומנות, פריט לאספנים או השקעה כספית.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 04/03/2020


מזוזה כקישוט וכאומנות.

מזוזה היא קודם כל חפץ פולחן דתי – מצווה שעל כל יהודי מאמין לקיים בהתאם להלכה. גם יהודים שאינם מקפידים על ההלכה האורתודוקסית נוהגים לקבוע מזוזה מתוך ראייתה כסמל תרבותי או כקמע. אך מזוזה יכולה להיות גם דברים אחרים; למלא פונקציות רחוקות יותר ויותר מהתפקיד המסורתי שיש לה בדת ובתרבות. מזוזה יכולה לתפוס מקום שאינו קשור למהות המקובלת שלה אם כי גם מקום זה מתאפשר הודות לערך הדתי והתרבותי שיש לה. אם ברצוננו להתקדם שלב אחרי שלב כדי לראות עד לאן יכול להגיע תפקידה ותפקודה המשתנה של מזוזה כחפץ, עלינו להתחיל במקום שבו מזוזה מפסיקה להיות רק סמל – דתי או תרבותי – ושבו היא מקבלת משמעות נוספת. המקום הזה  הוא הרגע שבו מזוזה נבחנת בקריטריונים אסטטיים. בחירת מזוזה נעשית על-ידי אנשים רבים מתוך רצון שהיא תהיה נאה, מתאימה לטעם האסטטי של בני הבית. לעיתים מצפים למצוא מזוזה שתבטא טוב יותר את המעמד החברתי או הטעם התרבותי של הקונה. כאשר מזוזה נבחנת לא רק לפי המהות שלה אלא גם לפי הצורה החיצונית שלה היא נכנסת אל עולם חדש של משמעויות שמתחיל להרחיק אותה מנקודת המוצא הדתית והסמלית שבה נעוצים השורשים שלה. מזוזה כקישוט מאפשרת את הופעתו של אובייקט חדש: מזוזה כיצירת אומנות. הבסיס הדתי והסמלי הופך למעשה לטפל לעניין האמיתי שיש לאומן כשהוא ניגש ליצור מזוזה. המטרה שלו היא לברוא יצירת אומנות והרעיון של מזוזה כחפץ דתי וסימבולי הוא רק בסיס לעבודתו, אולי כמו הבד לצייר וגוש הסלע לפסל.

אספנים ומשקיעים.

מזוזה כיצירת אומנות כבר נמצאת הרחק ממקומה הראשוני כחפץ פולחן וכסמל. כעת היא חופשית וניתן להטיל עליה תפקידים חדשים ולהשתמש בה לצרכים נוספים. מזוזה כיצירת אומנות היא חפץ שניתן לאסוף אותו – כך הופכת מזוזה שהייתה יצירת אומנות לפריט לאספנים. מזוזה כיצירת אומנות או מזוזה כפריט לאספנים אינה אותה מזוזה. ליצירת אומנות יש מהות בפני עצמה ומשמעות עצמאית; מהותו של פריט לאספנים היא להיות חלק מאוסף והמשמעות שלו תמיד קשורה לחפצים אחרים. מזוזה כיצירת אמנות היא בעלת חיים משל עצמה, היא עדיין סובייקט. כאשר מזוזה הופכת לפריט לאספנים היא הופכת לאובייקט. הדבר מאפשר את המעבר לשלב הבא: מזוזה כהשקעה כספית. כאן אין מדובר עוד בחפץ שיש לו משמעות כיוון שכול המשמעויות שלו פינו את מקומן למהות אחת: ערכו הכספי של החפץ. פריטי אספנים נדירים הופכים להשקעה כספית – מזוזה ששווה לקנות אותה במחיר יקר כיוון שיש סיכוי טוב למכור אותה בעתיד במחיר גבוה עוד יותר ולעשות רווח יפה. מזוזה כפריט לאספנים עדיין שומרת על איזו מהות חמקמקה של ייחודיות, של עניין אישי שיש לבעל האוסף בה. מזוזה כהשקעה היא חפץ חסר משמעות שלבעליה אין יותר קשר אישי אליו. עבור המשקיע כל הבדל בין מזוזה זו ומזוזה אחרת הוא חסר חשיבות אלא אם כן יש לו השפעה על הערך שלה.

כך מחפץ בעל משמעות – דתית או תרבותית – המזוזה הופכת לחפץ חסר משמעות. היא מסירה מעליה את המטען הסמלי, מוותרת על ערכה האסתטי ומסתפקת בערך כספי המשויך לאובייקט חסר משמעות.

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -