menu תפריט קטגוריות

איך הבנקים נותנים משכנתא זולה כל כך

איך הבנקים נותנים משכנתא זולה כל כך? מה הם לא רוצים להרוויח?

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 05/10/2019


איך יכולים הבנקים לתת ריבית כל כך נמוכה על משכנתא

אם תזכרו את שנת 2009, אני מקווה שתיזכרו בתקופה שבה הבנקים הציעו ללקוחותיהם משכנתאות בריבית של 1.5 אחוז ריבית על משכנתא. האם אתם מבינים עד כמה זה זול? זאת ממש משכנתא מתנה. הרי זה ריבית הפסד בשביל הבנק, איך יכולים הבנקים בכלל להרשות לעצמם להציע ריבית כזו נמוכה על משכנתא? מה הם לא רוצים להרוויח כסף?

א.  קודם כל ברצוני להסביר שהבנקים כמעט לא מרוויחים כסף ממשכנתאות, הריביות בשנים האחרונות הן מאוד נמוכות, התחרות בין הבנקים גוברת, כך שהרווחיות של לתת משכנתא היא כמעט אפס. אז למה כן נותנים משכנתא? כדי לא להישאר מאחור אל מול המתחרים ולשמור על נתח שוק יחסי לגודל בנק המשכנתאות, ביחס לאחרים. הרי גם אם בנק לא רוצה לגדול בנתח השוק שלו, הוא עדיין לא רוצה לראות בכל העיתונים, שלקוחותיו שלו, לוקחים משכנתא בבנק אחר. בנק לא יכול להרשות לעצמו את המצב שבו לקוחות עובר ושב, הולכים לבנק משכנתאות אחר, זאת נוסחה מעולה לאבד את הלקוחות הרווחיים שלו, אלה מהעובר ושב.

 ב. הפקידים בבנקים ובבנקים למשכנתאות הם בעלי קביעות, לכן עדיף שיעבדו במשהו, גם אם הרווחיות בלתת משכנתא היא אפסית, עדיף להרוויח ממש קצת, מאשר כלום. הרי פקידי הבנק באים  לעבודה בכל מקרה, ההוצאה עליהם היא קבועה מבחינת הבנק, בנוסף זוהי גם הוצאה מרכזית של הבנק, לכן עדיף לו להפעיל את מערך הפקידים בצורה כל שהיא, כדי להצדיק את ההוצאה.

ג. לצרף לקוחות לעובר ושב. אתם מכירים את המבצעים של " העבר חשבון עו"ש וקבל משכנתא בריבית כך וכך". אם דיברנו על כך, שבנקים חייבים להמשיך לתת משכנתאות ללקוחותיהם כדי לשמור על נתח שוק, אז דרך יעילה להגדיל את נתח השוק של הבנק בלקוחות גנריים (לקוחות עו"ש) היא להציע משכנתא ממש זולה ולדרוש העברת חשבון עו"ש, בתמורה למשכנתא.

ד. תוכניות עבודה ושמירת ערך המניה.זה אולי נשמע מצחיק, אבל בנק הוא גוף עסקי, גם בנק משכנתאות, הוא צריך להציג להנהלה ולבעלי מניות, תוכנית עבודה שנתית, שחייבת לכלול התקדמות. לא משנה מה קורה באמת, חייבים להציג התקדמות. בעלי מניות צריכים לראות בעיתון שהבנק גדל בנתח השוק שלו. לכן בנקים נמצאים בלחץ להגדיל את נתח השוק שלהם במשכנתאות או בכל דבר אחר.

בכל מקרה, רק ניסיתי להסביר שלתת משכנתא, זה ככל הנראה עסק לא משתלם במיוחד, שכל מטרתו, היא להשיג מטרות אחרות.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -