menu תפריט קטגוריות

הסדרת מעמד בישראל - הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים

הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים מורכב וכרוך בשני שלבים שיש להכינם בקפידה. הסדרת מעמד בישראל מושפעת הן מחוקי השבות והן ממערכת חוקים נלווים שמאלצים את המבקשים הסדרת מעמד להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום זה.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 22/05/2018


האם מתחייב הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים למבקשים הסדרת מעמד בישראל?

ישראל הנה מדינה שמאז תקומתה התבססה על גלי מהגרים שעם הגיעם, נזקקו להסדרת מעמד בישראל בהתאם לחוקים ולתקנות שהיו קיימים בכל עת. בישראל מתקיים הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים על שלוחותיו בערים הגדולות.

נציין תחילה, שחוקי ההגירה והגדרות המעמד בישראל מורכבות וסבוכות וכך גם הליכי הסדרת מעמד במשרד הפנים בישראל, שמקשה על המבקשים להגיע להסדרת מעמדם בישראל,וכמעט לא ניתן לעבור את ההליך כולו ללא סיוע של עורך דין המתמחה בתחום הסדרת המעמד בישראל.

המלצתנו היא שבכל מקרה כאשר מתעורר צורך בהסדרת מעמד בישראל (המקרים יפורטו בהמשך), כדאי לפנות לעורך דין. הדבר ימנע מכם תסכולים וקשיים בהתמודדות עם המנגנונים הביורוקרטיים המטפלים בהסדרת המעמד במשרד הפנים ויתר הרשויות.

הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים למהגרים, עולים חדשים.

חוקי ההגירה של ישראל, שלובים בחוקי השבות המעניקים קדימות ובכורה למהגרים ממוצא יהודי, אולם גם על יהודי שעולה לישראל מכוח חוק השבות להידרש להסדרת מעמד בישראל אם כאזרח או במידה וויתר על אזרחותו ניתן לו להיות גם תושב קבע. לעתים מתחילים הליכים אלה עוד טרם עליה או הגעה לישראל כאשר מסדירים אשרת עולה חדש שלמעשה מאפשר כניסה חלקה ישראל אך אין בו די כדי להימנע מהליך הסדרת מעמד במשרד הפנים.

יש לזכור שבגלי העלייה הראשונים שהגיע לישראל (עד 1965) די היה בעדויות הדדיות בין העולים בכדי לקבלם כיהודים על פי חוק השבות ובכך לפשט ולזרז את הסדרת מעמדם בישראל כעולים וכאזרחים.

מ-1967 ואילך, החלו תהליכי הסדרת המעמד במשרד הפנים להיות מורכבים אף יותר בשל השאלות שהתעוררו בקשר ליהדותם של המבקשים להסדיר את מעמדם ולהתקבל כעולים. תחילה בשל גלי המתנדבים שביקשו להישאר ולהתאזרח, חלקם נישאו לאזרחי ישראל וחלקם ביקשו להתאזרח שלא על פי חוק השבות.

בשנות ה-80 וה-90 שבהן הגיעו גלי העליה הגדולים, הן ממדינות חבר העמים לשעבר והן מאתיופיה וארצות נוספות, נוספו ושונו חוקי השבות בספר החוקים הישראלי, אך אלו אינם בהכרח מקובלים על חלקם של הדיינים, המחליטים על יהדותו של המבקש, ומכאן שבהליך הסדרת מעמד בישראל, גם אם המבקש הוא יהודי, על פי הקריטריונים של משרד הפנים, אפשר ויחולו שיבושים בבואו לבקש תעודת זהות, לרשום עצמו או ילדיו, או להזדקק לשירותים נוספים ממשרד הפנים כמו תעודת נישואין וכו.

מכאן שגם במקרים "פשוטים" לכאורה, של "עולים חדשים" שהוכרו כעולים יהודים בארץ מוצאם ועלו לישראל גם אז הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים אינו פשוט כלל ועיקר.

הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים להסדרת מעמד בישראל למי שאינו יהודי מלידה - טפסים + ראיון

הטפסים בהליך הסדרת מעמד במשרד הפנים

ללא קשר מה היא הסיבה שבגינה מבקש אדם להסדיר מעמד בישראל שלו עצמו או של בן/בת זוגו, של הוריו או ילדיו, ההליך הופך מורכב הרבה יותר כאשר אין מדובר במבקש מכוח חוק השבות. הליך הסדרת מעמד במשרד הפנים כרוך במילוי טפסים רבים ולצידם יש להגיש מסמכים רבים שאת חלקם יש לתרגם בתרגום נוטריוני במידה והמקור אינו בעברית. הן מילוי הטפסים והכנת המסמכים הדרושים כולל התרגום הנוטריוני יבוצעו ביעילות וללא "פספוסים" על ידי עורך דין שעיסוקו הסדרת מעמד במשרד הפנים.

הראיון להסדרת מעמד בישראל

לאחר מילוי הטפסים מגיע שלב הראיון האישי (שאגב מקובל בארצות רבות). ראיון אישי זה הנו המפתח לקבלת הבקשה והסדרת המעמד בישראל. לעתים אף שכל הטפסים מולאו כהלכה. ועל פי כל הנתונים זכאי המבקש לקבל תשובה חיובית לפנייתו יישלל ממנו המעמד שביקש, בשל כישלון בראיון. כישלון בראיון הנובע לעתים מחוסר הבנה בסיסי של השאלות, קשיי שפה, וחוסר הבנה של מוסגים מסוימים הקשורים לבקשה.

עורך דין המתמחה בהסדרת מעמד בישראל, ידע אל נכון להכין את המבקש/ים, לפני הראיון כך שיתאפשר להם לקבל את מבוקשם. ההכנה לראיון יכולה להיות קריטית ממש בשלבי אישור הבקשה או דחייתה על ידי משרד הפנים.

לסיכום ניתן להגיד שבכל מקרה כאשר עליכם לעבור הליך להסדרת מעמד במשרד הפנים מומלץ לפנות למשרד עורכי דין שעוסק בתחום הסדרת מעמד בישראל.

דוגמאות למצבים בהם יש לעבור הליך להסדרת המעמד בישראל (כפי שמופיע באתר הממשלתי - www.gov.il )

 • שרות ומעמד לקטינים שנולדו בישראל לאב ישראלי ולאם אזרחית זרה
 • בירור אזרחות או מעמד בישראל באמצעות הנציגויות בחוץ לארץ
 • בירור אזרחות או מעמד למי שמעמדו אינו ברור
 • בקשה להורות על שחרור ממשמורת
 • בקשה למקלט מדיני בישראל
 • הארכת רישיון לישיבה ארעית או רישיון לישיבת קבע - החלפת סוג האשרה
 • הגשת ערר לפי חוק הכניסה לישראל
 • הסדרת מעמד לבן זוג זר כתוצאה מאלימות של בן זוג ישראלי
 • הסדרת מעמד לבן זוג זר לאחר גירושין מבן זוג ישראלי
 • הסדרת מעמד לבן זוג זר לאחר פטירת בן זוג ישראלי
 • הענקת אזרחות ישראלית לתושבי ישראל מתחת לגיל 18 על פי בקשת הוריהם
 • זימון תור במחלקת אשרות
 • זכאי שבות המבקש לבחון אפשרות להשתקע בארץ (א/1)
 • מעמד לבן זוג של זכאי שבות שנישאו פחות משנה לפני עלייתם
 • מעמד להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי
 • מעמד לנין של זכאי שבות
 • מעמד לקטין שאומץ על ידי זכאי שבות טרם העלייה לישראל
 • מתן מעמד לילדי שוהים בלתי חוקיים מעל גיל 18
 • מתן מעמד לילדי שוהים בלתי חוקיים מתחת לגיל 18
 • שינוי מעמד מתייר לעולה

 

 

 

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -