menuתפריט קטגוריות
workשעות עבודה

עורך דין גירושין

לפעמים זאת דווקא הדרך הקלה וזולה יותר

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 23/12/2020


למה בחירת עורך דין גירושין מתאים יכולה להיות משמעותית גם כאשר יש הסכמות?

עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הוא לעיתים מורה הדרך המתאים ביותר. למציאת המסלול הטוב ביותר על מנת שלא להיקלע למשבר, או לסיים את המצב המשברי הקיים בחיי הנישואין.

לעיתים דווקא עורך דין גירושין בעל ניסיון בגישור. יכול להיות גורם מפשר ומגשר במצבי עימות בתוך המשפחה ויכול להוביל להסכם שלום בית והשבת הרגיעה ליחידה המשפחתית.

ללא קשר לסיבה שבגללה נקלעים למשבר בחיי הנישואין. וגם בלי כל קשר למורכבות המשפחה (ילדים, נישואים קודמים וכו`).

עורך דין גירושין

יש רכוש אין רכוש?

קיומו או אי קיומו של רכוש משותף, או רכוש שאינו משותף מכל סוג. על פי רוב וגם כאשר פונים לתהליך גירושין בבית דין רבני.

יש יתרון משמעותי לליווי משפטי על ידי עורך דין גירושין, אשר בקיא בכל רזי הבירוקרטיה מול הגורמים השונים העשויים להיות מעורבים בתהליך.

בחירה להיעזר בעורך דין גירושין בעל ניסיון חשובה גם כאשר לכאורה המצב אינו כה מורכב. פעמים רבות תחילתו של תהליך "הפרדת כוחות" נראה רגוע ושליו.

לתהליך הגירושין מספר רב של שלבים והוא יכול לזמן אין ספור נקודות "פיצוץ".

אי-הסכמות מינוריות עלולות בתהליך זה, לצמוח למימדים וגבהים, אשר כמעט בלתי ניתן לחצות אותן ללא ליווי משפטי.

הסכם שלום ביית

איך לבחור עורך דין גירושין אשר מתאים לי/לנו

כן! פעמים רבות עורך דין גירושין נותן ליווי משפטי לשני בני הזוג. מצב זה אפשרי במקרים הכי פשוטים. לדוגמא: זוג צעיר שרק נישא לפני שנים בודדות.

זוג ללא ילדים, וללא רכוש משותף או רכוש שאינו משותף יכול להגיע להסכמות. להציב מערכת ציפיות משותפת מתהליך הגירושין. לנטרל "רעשי רקע" (של המשפחה והחברים למשל).

ואז להיעזר בעורך דין גירושין יחיד שילווה אותם לאורך הדרך על מנת שתהייה קצרה, עניינית ומהירה ככל הניתן. במקרים כאלה עורך הדין הוא באמת מורה דרך לשני בני הזוג.

על פי נתונים סטטיסטיים עדכניים (2019) כמעט 1 מתוך כל 3 זוגות יגיע לתהליך גירושין. רבים מהזוגות מתגרשים כבר בשנים הראשונות וחלקם ממש בסמיכות לתאריך הנישואין.

לצערנו זהו מצב מאוד נפוץ כיום. בני זוג, גם כאלו שקיימו חיים משותפים לפני החתונה, ללא ילדים. חווים משברי זוגיות משמעותיים מיד לאחר הנישואין. משברים שגורמים לפירוק החבילה.

אין צורך לציין כי כאשר מדובר ב"חבילה מורכבת", כלומר בני זוג עם ילדים ורכוש משותף ולעיתים אפילו ילדים מנישואים קודמים המצב מורכב הרבה יותר.

במצב כזה כמעט לא ניתן להגיע למיצוי הליך הגירושין בבית הדין הרבני למשל, ללא התערבות וליווי משפטי של עורך דין גירושין בעל ניסיון.

משרד עורכי דין גירושין

האם כדאי לחסוך, להימנע מהוצאות על עורך דין. לנסות לעבור את התהליך באופן עצמאי?

הסיבות לריבוי הגירושין רבות ומגוונות. ללא קשר לסיבה שמביא בני זוג למצב בו נשקל כניסה לתהליך גירושין. המסלול עלול להיות מלא בהפתעות.

במרבית המקרים תהליך הגירושין כולל לא רק פנייה והתייצבות בבית הדין הרבני. גם לזוגות צעירים ללא ילדים עלולות להיות אי הסכמות או הצטברות של כעסים הדדיים שהביאו להחלטתם.

לכאורה ניתן לפנות ולהירשם בבית הדין הרבני ולאחר תשלום אגרות להצליח לצלוח את המסלול ללא ליווי משפטי. אולם זהי תמונה חלקית ולא מלאה.

ראוי לזכור, שגם אי הסכמה פשוטה, או מצב בלתי מוגדר משפטית, באשר לרכוש משותף. עלול להופיע כמכשול שעל מנת לצלוח אותו יהיה צורך בהוצאה משפטית גדולה על מנת להגיע מוכנים לבית הדין.

סיבה נוספת היא כי גם אם זוג נישא לאחר שחתם על הסכם ממון עדיין ישנה כתובה. גם אם לא קיימת כל הילה משפטית אחרת לעימות.

במרבית המקרים, (גם של זוגות צעירים ללא ילדים), לצורך לעמוד בתנאי הכתובה, עשויות להיות השלכות כלכליות מרחיקות לכת. לעיתים המשמעות הכלכלית היא המונעת מהזוג להתגרש.

רק עורך דין גירושין בעל ניסיון. יכול כבר בשלב מוקדם, לאתר במיומנות את נקודות ההסכמה, האינטרסים המשותפים לפירוק החבילה ולהתוות את התהליכים (כולל המשפטיים) שיש לעבור על מנת להצליח ולהתגרש.

חזור למאמרים

אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:

מדריכים ועסקים כותבים

משרד אדריכלים בדרום מהווה כלי חשוב מאין כמוהו בתהליך הפיתוח המואץ העובר על חלקה הדרומי של מדינת ישראל. ...


בחלק זה של ישראל מצויות עתודות הקרקע הגדולות ביותר אשר מחכות לשלב בו ינגסו שיני הבולדוזרים באדמה כחלק מהכנת הקרקע לבנייה והקמת תשתיות. משרד וותיק של אדריכ...

רכשתם ארון איקאה או רהיט להרכבה עצמית (DIY) ונתקלתם בקושי? אנחנו כאן לעזור, עצ-בעות מתמחים בהרכבת ארונות איקאה והרכבת רהיטי א...


לבירורים והצעות מחיר התקשרו - 058-4331994, נשמח לעמוד לשירותכם. הרכבת רהיטי איקאה והרכבת ארונות איקאה בבית הלקוח הרכבת ארונות איקאה אפשר לעשות באופן עצ...

להתגרש בטוב זה לא שם של סרט זאת אופציה מציאותית...


איך מתגרשים יפה גם כשיש ילדים, נכסים משותפים ירושות ואכזבות? איך מתגרשים יפה היא שאלה שהתשובה עליה יכולה לשנות את מסלול חייהם של שני בני הזוג.גם מתוך מסך ...

עיסוי רפואי משולב עם טכנולוגיית PEMF Therapy...


השילוב המיטבי לטיפול במצבים קליניים אקוטיים ומצטברים בתחום האורתופדיה פיזיולוגיה ועוד עיסוי מסאג רפואי בטכניקות עיסוי מסורתיות ובשילוב PEMF Therapy הוא מס...

חידושים ויתרונות בהתפתחות הטכנולוגיה בעולם מוצרי הספיגה ...


השימוש במוצרי ספיגה למבוגרים עולה מדי שנה. בריחת שתן כיום הוא דבר נפוץ מאוד גם אם לא שמעתם על זה כי המון אנשים מתביישים. כיום כשליש מהנשים מעל גיל 40 סובל...

הכל על מיסוי הנדל``ן בפורטוגל, מיסוי יחידים, שכר דירה, רווח הון והשקעות....


הקדמה פורטוגל היא רפובליקה דמוקרטית הממוקמת על חצי האי האיברי בדרום מערב אירופה, שגובלת באוקיאנוס האטלנטי במערב ובדרום וספרד במזרח ובצפון. פורטוגל מחולקת ...

האם יש מגבלה לגובה המסלעה שניתן לבנות?...


הפרשי מפלסים המחייבים לתכנן לגובה קיר תומך במקום מסלעה. מסלעה בגובה קיר תומך ניתנת לתכנון והקמה בתנאי תוואי מסוימים אך אינה יכולה להיות חלופה תמיד.גובה ...

לפעמים זאת דווקא הדרך הקלה וזולה יותר...


למה בחירת עורך דין גירושין מתאים יכולה להיות משמעותית גם כאשר יש הסכמות? עורך דין גירושין הוא לעיתים מורה הדרך המתאים ביותר. למציאת המסלול הטוב ביותר על...
קישורים מומלצים link
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more

 • כרטיסי עסק חדשים דרושות דוגמניות
 • כרטיסי עסק חדשים דרושים עובדים לעב ...
 • כרטיסי עסק חדשים אחראי/ת ניהול ספקי ...
 • כרטיסי עסק חדשים עובדי חנות, דלפק ו ...
 • כרטיסי עסק חדשים 50% משרת קידום אתרים
 • כרטיסי עסק חדשים 50% משרת מעצב/ת גר ...
 • כרטיסי עסק חדשים פינוי פסולת-נהגים
 • כרטיסי עסק חדשים דרושים ודרושות לע ...
 • כרטיסי עסק חדשים דרושים סטודנטים או ...
 • כרטיסי עסק חדשים לעבודה מהבית בייעו ... • עוד בפרוסייטס more