menu

ביטוחי הריסק בדרך להיות זולים יותר

המפקח על הביטוח בישראל הוא למעשה זרוע ביצועית של משרד האוצר, אשר נועדה לקבוע תקנות ולפקח על התנהלות חברות הביטוח בישראל, במטרה להגן על זכויות המבוטחים בישראל.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 2022-11-28 00:00:00


בשנת 2019 קבע המפקח על הביטוח תקנה מחייבת, הקובעת הוזלה בת כ-30% במחירי ביטוחי הבריאות וביטוחי החיים בישראל. תקנה זו נולדה מתוך בחינה מחודשת של תוחלת החיים, ירידה בסיכוני מוות, התקדמות הטכנולוגיה ומערכת הבריאות ואלמנטים נוספים שעומדים לטובת חברת הביטוח ומפחיתים את היקף החבות הממוצעת שלה כלפי המבוטחים.

לצד התקנה האמורה שפעלה בעיקרה במכירה של פוליסות ביטוח חדשות, גם התחרות ההולכת וגוברת בין חברות הביטוח לצד מערכות טכנולוגיות המעניקות שקיפות מלאה ויכולת להשוואת מחירים עבור הלקוח, הולידו מגוון פוליסות ריסק מוזלות ואטרקטיביות.

גורם נוסף שהביא להפחתה במחיר הביטוח הוא עליה במודעות הציבור לחשיבות הביטוח וגידול במכירת הביטוחים, מה שהגדיל בצורה משמעותית את רווחי חברות הביטוח.

ביטוח ריסק

רכישת ביטוח ריסק

ביטוח ריסק הוא ביטוח כנגד סיכון. ביטוחי הריסק הנפוצים אשר נמכרים בישראל:

ביטוח בריאות- ביטוחי הבריאות נועדו לספק מענה משלים למערכת הבריאות הציבורית בישראל, ומאפשרים קבלת שירותים רפואיים במסגרת פרטית, קידום של בדיקות, כיסוי לתרופות אשר אינן מצויות בסל הבריאות, ניתוחים פרטיים בארץ ובחו"ל ושירותים נוספים. לצד הללו ניתן לשלב ביטוח משלים המזכה את המבוטח בסכום כסף משמעותי כנגד גילוי מחלה קשה.

ביטוח חיים- ביטוח חיים הוא הסכם בין המבוטח לחברת הביטוח, אשר קובע פיצוי כספי למבוטח או לבני משפחתו במקרה של אירוע ביטוחי. האירועים הביטוחיים המזכים בפיצוי על ידי חברת הביטוח:

  • אובדן כושר עבודה
  • מות המבוטח

הגורמים אשר משפיעים על ביטוח ריסק:

מאחר וביטוחי ריסק נועדו לספק כיסוי ביטוחי ומענה לאירועים ברי סיכון, עלות הביטוח אינה אחידה ונקבעת על פי נתונים אישיים של המבוטח, המגדירים את היקף הסיכון.

בין הגורמים המשפיעים על עלות הביטוח:

  • גיל המבוטח- ככל שהביטוח נרכש בגיל צעיר יותר, גורם הסיכון למוות נמוך יותר, וכתוצאה מכך עלות הביטוח מופחתת. חשוב לדעת כי רכישת ביטוח בגיל צעיר מתבצעת בכפוף לחוזה, הקובע את עליית מחיר הביטוח באופן הדרגתי בהתאם להתקדמות קבוצת הגיל.
  • מצב בריאותי- רכישה של ביטוחי ריסק כפופה להצהרת בריאות של המבוטח, לרבות אירועים רפואיים קודמים, ניתוחים ומצבי סיכון אפשריים, כאשר ככל שהצהרת הבריאות נקיה מאירועים רפואיים קודמים ומסיכונים, עלות הביטוח תהיה מופחתת.
  • אורח חיים והרגלים- חברת הביטוח מכירה בהרגלים ובתצורות חיים המגבירים את רמת הסיכון למבוטח. מבוטחים מעשנים יזכו לתוספת סיכון בעלות הביטוח, מבוטחים העוסקים בספורט אתגרי או בעלי מקצועות בעלי רמת סיכון אישי גבוה וכדומה.
  • כיסויים- ביטוחי ריסק אינם מוצר מדף ונמכרים בהתאמה אישית לצרכי המבוטח. ניתן לקבוע כיסויים מופחתים בענף ביטוחי הבריאות, לבצע החרגה למצב רפואי קיים המגביר את הסיכון, להפחית את סכום הביטוח הכולל אשר יתקבל במקרה של אירוע ביטוחי.

ביטוח חיים ומטרותיו

בשונה מביטוח בריאות אשר נועד לסייע למבוטח לצלוח תקופות מאתגרות בשל מצב רפואי ולהבטיח שירות רפואי איכותי ללא תלות במערכת הבריאות הציבורית, ביטוח חיים נועד בעיקרו להבטיח קיום בכבוד של מוטבים תלויים במבוטח, במבנה ביטוחי הכולל קבלת פיצוי כספי במקרה של מות המבוטח.

הפיצוי עשוי להתקבל בתצורה של קצבה חודשית או בתצורה של קבלת סכום פיצוי חד פעמי. חשוב במיוחד להתאים את פוליסת הביטוח וסכומי הפיצוי לאורח החיים של המבוטח, כמו גם להיקף השכר הקיים, במטרה לשמר את רמת החיים עבור בני המשפחה.

חזור למאמרים

שירות בניית קישורים

פרסום בניית מיניסייט
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:

מאמרים נוספים בקטגוריה כללי

איך להעביר כאב של כוויה

האם כדאי לחבוש ואיך להתמודד עם שלפוחיות כוויה?

כיוון הנחת פרקט לאורך או לרוחב

מתכננים שדרוג למשרד ו/או לבית? שוקלים הזמנת התקנת פרקט מקצועית או מתכננים התקנת פרקט עשה זאת בעצמך?

חומרי מחצבה

ייצור חצץ בכלל וייצור חצץ סומסום והמרכיבים של החצץ

דלתות זכוכית

דלתות זכוכית פותח עולם חדש בעיצוב הבית

איזה פרקט למינציה הכי טוב?

איך לבחור פרקט למינציה ומה עדיף פרקט או גרניט פורצלן?

ממה עשוי מסטיק

האם מסטיק בריא? תלוי ממה מסטיק עשוי

איך לבחור מספרים

בחירת מספרים ללוטו או לכל משחק הימורים או הגרלה אחרת - האם יש שיטה?
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
קטגוריות פופולאריות more
עוד בפרוסייטס more