menu תפריט קטגוריות

NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות

כך נוצר "מודל דיסני", אחד ההליכים המרתקים בעבודת ה- NLP והדמיון המודרך המסייע לכל אחד ללמוד וליישם שינויים וחלומות שהוא מבקש להגשים בחייו. מודל זה מאפשר מימוש מלא של החלומות והמטרות שהצבנו בחיינו, תוך התחשבות בדרך. הוא מביא בחשבון את כל הצדדים המעשיים, כמו גם קשיים ומגבלות העלולים לצוץ בתהליך, ומשלב ביניהם וכך הופך אותם לתוכנית פעולה.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 25/02/2015


NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות
 
החלומות שלנו מתגשמים כאשר אנחנו מאפשרים בעצמנו להתגבר על פחדים, אמונות מגבילות ותבניות מעכבות הקיימים בראשנו.
 
במקרים רבים, אלה הם פרי דמיוננו. במקרים אחרים, אלה הם טקסטים, אמונות ותבניות מגבילות שלמדנו בצעירותנו - חלקם אינם שייכים לנו, אחרים קיבלנו מהורינו כעובדה קיימת, ויש כאלה שעברו מאבות-אבותינו בגנטיקה שלנו.
 
כמו כן, אם נחקור קצת יותר בנושא, נגלה שאולי יש בהם גם תוצאות של ניסיונות העבר: ניסיונות שלא צלחו, כיוון שבגיל כזה או אחר לא היו ברשותנו היכולות או המשאבים המתאימים להגשים את חלומותינו - ומסיבה כזו או אחרת בחרנו בכישלון כמודל, במקום להוציא מהתהליך את הלמידות המתאימות לנו, ולאפשר לעצמנו להמשיך הלאה בדרך אחרת, נעזרים ביכולות ובמשאבים חדשים שרכשנו ככל שבגרנו.
 
לעתים אנחנו מעדיפים להתעלם מהישגים או חלומות שהצלחנו והגשמנו. לכן נמנע מלעדכן את עצמנו שההצלחה או ההישג בחלק מסוים בחיינו חייב להעיד וללמד אותנו שאפשר לחלום ולהגשים, וכיצד נוכל להצליח בהגשמת חלומות אחרים שנבקש.
 
אחד הדברים החשובים שעליהם עלינו לתת את הדעת הוא ההבדל בין לחלום את החלום בעיני רוחנו, לראות אותו מעינינו, קרוב וגדול, במלואו, בצבעים חזקים, לשמוע את הקולות כאשר אנחנו רואים אותו, להרגיש אותו בגופנו - לבין המחשבות והקולות הנוספים, אלה המצטרפים בד בבד ומייצרים סיבות שלכאורה מרגישות "אמיתיות", "אובייקטיביות", הגורמות לנו לפחד ומרפות את ידינו מלקדם ולהגשים את החלום.
לעתים מחשבות וקולות אלה אף מונעים מאיתנו במהלך החלום עצמו לאפשר לו להתפתח ולהבשיל עד להגשמתו: מחשבות על קשיים שונים העלולים להתעורר, ביקורת שאנחנו עלולים לשמוע מאחרים ומעצמנו, פחדים הנובעים מדימוי עצמי נמוך, מאמונות או מתבניות מגבילות - כאלה המונעים מאיתנו להתחבר אל החלום באופן שלם, מלא ומוחלט, להיות בו במלואו, לחוות אותו בכל חושינו, בכל נימי נפשנו. לדעת מהבטן, מהלב, שזה מה שאנחנו רוצים לעצמנו, ואז פשוט לצאת למסע. המסע להגשמת החלום.
 
"אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה"
 
"אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה" - זהו אחד המשפטים המשמעותיים והמצוטטים ביותר שאמר וולט דיסני, חולם ומגשים גדול, שהצליח להפוך את חלומותיו לאימפריה.
 
דיסני, אנימטור, מפיק, מייסד חברת "דיסני" ויוצר פארק השעשועים "דיסנילנד", היה מועמד 59 פעמים לפרס האוסקר על סרטיו וזכה ב-22 פרסי אוסקר - מספר שיא שלא נשבר עד כה. החברה שהקים בשנת 1919 קיימת ומצליחה עד עצם היום הזה, שנים רבות לאחר מותו ב-1966.
 
כאשר שאלו את דיסני כיצד הוא מצליח להפוך את חלומותיו למציאות, הסביר שהוא עושה הפרדה בין החלקים השונים המרכיבים את הגשמת החלום.
דיסני סיפר שהוא עושה זאת בעזרת מספר נקודות מבט: ראשית הוא מתמקד בחלום עצמו, כלומר כיצד החלום ייראה ללא מחשבה המשלבת קשיים או פרטים מעשיים אחרים המלמדים כיצד ניתן להגשים את החלום. הוא פשוט רואה תמונה מנטלית ועשירה של החלום לפרטי פרטים באופן מלא ושלם.
לאחר מכן הוא בודק את החלום אל מול המציאות. כיצד ניתן ליישם את החלום, לפעול באופן אופרטיבי כדי להוציא את הרעיון מהכוח אל הפועל. להגשים את החלום, לאפשר לו לקרות.
בחלק זה הוא מתרכז בנושאים המעשיים, יוצר מסגרת פעולה, שלבי התקדמות והתמקדות.
 
בשלב השלישי הוא שם על ראשו את כובע המבקר, נותן את דעתו על קשיים או ביקורת העלולים להתעורר ולגרום לבעיות במהלך הגשמת החלום, תוך מתן תשומת לב לטווח הקצר והארוך.
 
NLP והחלום של דיסני
 
רוברט דילטס, אחד ממייסדי ה-NLP, הבין את חשיבות החיבור בין חזון לביצוע - השילוב המנצח בין היכולת לחלום ללא גבולות לבין היכולת להיות מחובר למציאות ולהביא בחשבון את כל החלקים שיהיו אחראיים להגשמתו.
לאחר שדילטס חקר את האופן שבו דיסני מצליח ליישם ולהגשים את כל חלומותיו ולהפוך אותם לסיפור הצלחה, הוא דגם אותם למודל.
 
כך נוצר "מודל דיסני", אחד ההליכים המרתקים בעבודת ה- NLP והדמיון המודרך המסייע לכל אחד ללמוד וליישם שינויים וחלומות שהוא מבקש להגשים בחייו.
מודל זה מאפשר מימוש מלא של החלומות והמטרות שהצבנו בחיינו, תוך התחשבות בדרך. הוא מביא בחשבון את כל הצדדים המעשיים, כמו גם קשיים ומגבלות העלולים לצוץ בתהליך, ומשלב ביניהם וכך הופך אותם לתוכנית פעולה.
 
מודל דיסני כולל מעבר בין שלוש העמדות שאיתן עבד דיסני: "החולם", "הריאליסט" ו"המבקר".
 
כאשר נמצאים בכל אחת מהעמדות, נשאלות שאלות המתאימות לעמדה שבה נמצאים.
לדיסני היה חדר מיוחד לכל אחת מהעמדות כדי לאפשר תנועה בין עמדה לעמדה המשנה מצב מנטלי בראשנו.
 
בעבודה עם מודל דיסני אנחנו מייצרים במרחב שלוש עמדות, שכל אחת מהן מתייחסת לנושא ספציפי, ועמדה נוספת המאפשרת התבוננות מהצד על כל התהליך - עמדת "הצופה".
ההקפדה במהלך התהליך תהיה על שאלת השאלות הנכונות אך ורק בעמדה המתאימה להן, ומעבר ביניהן בהתאם כאשר עולה שאלה הקשורה לעמדה אחרת.
 
תהליך זה מלמד אותנו איך נוכל להפוך את החלום או המטרה שלנו למציאות, תוך הבנה ומציאת כלים ויכולות מתאימים, שיאפשרו לנו להגשים את החלומות שלנו על הצד הטוב והמתאים ביותר לחיינו.
 
כמו שדיסני אמר: "כל חלומותינו ניתנים להגשמה, אם רק יהיה לנו האומץ לשאוף אליהם בהתמדה".

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -