menu תפריט קטגוריות

ניקוי חול - הכנה לצביעה

ניקוי חול בלחץ אוויר הוא אחד התהליכים המקובלים ביותר לצורך הכנה לתהליכי צביעה. בין אם מדובר ביצרנים אשר מכינים מוצר מקורי לצביעה של המוצר על פי ההזמנה או במי שעוסק במתן שירותי צביעה מתקדמים אשר מחייבים תהליכי ניקוי יסודיים. תהליכי ניקוי המתבססים על ניקוי חול.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 02/04/2019


תהליך ניקוי חול למגוון מטרות

ניקוי חול מקובל בתחומים רבים כאמצעי לחשיפה של פני השטח בהם יש לטפל. בין אם יש כוונה לצבוע או לצפות את פני השטח בשכבת ציפוי או צבע חדשה או לחלופין פשוט להרחיק חומר שהצטבר על פני השטח ואינו אמור להיות שם מכיוון שהוא מסתיר את פני השטח עצמם.

שימושים נפוצים בניקוי חול

ניקוי חולכיום נהוג להשתמש בניקוי חול בתחומי חיים רבים. הזרקה בלחץ של חלקיקי חול (בעזרת אוויר דחוס או נוזל -מים) שמקורם במגוון גדול של חומרי יסוד משמשים בתחומים אשר רחוקים זה מזה אך מטרתם אחת והיא חשיפת פני השטח של האזור המיועד לניקוי על מנת לאפשר המשך טיפול או שימוש.

ניקוי חול ברפואת שיניים - אחד מהתהליכים הנפוצים כיום הוא הלבנת שיניים. בתהליך זה עושים שימוש במכשיר ייעודי אשר מתיז בלחץ חלקיקי חול זעירים על השיניים, לצורך הורדת כתמים ופלאק שפוגעים בבריאות השן. במרבית המקרים לאחר תהליך הניקוי מצפים את השיניים בחומר מגן.

ראי לציון כי כיום, חלוקות הדעות באשר לשימוש בהליך זה לצורך הלבנת שיניים, מאחר ששכבת זגוגית השן הטבעית של השן (Dental Enamel) עלולה להיסדק ולהיפגע והשן עצמה (אשר עשויה חומר רך יותר)תפגע. על אף האמור עדיין נעשה שימוש נרחב בטכניקה זאת על מנת להשיג ניקוי מהיר של השן.

ניקוי חול בטיפוח הסביבה - ניקוי בלחץ עם חול משמש לטיפול במשטחי בטון ואבן אשר כוסו בחלוף הזמן בחומרים מזיהום האוויר או השפעות לחות. טכניקת ניקוי זאת משמשת גם להרחקה וקילוף של צבע או כתובות גרפיטי לא רצויות.

מובן כי המאפיינים של חלקיקי החול שונים באופן מהותי. הן באשר לגודל החלקיקים והן באשר לרמת הנוקשות שלהם וכמובן רמת הלחץ וגודל הזרם של של החול.

ניקוי חול בתעשייה - בתעשיית המתכות, וגם בתעשיות רבות אחרות, אשר מוצריהם נצבעים כחלק מתהליך היצור. משתמשים בטכניקת ניקוי זאת, על מנת להרחיק מהחלק המיועד לצביעה, כל חומר אשר דבק אליו בתהליך הייצור. גם כאן המטרה היא לחשוף את החומר ממנו עשוי החלק ולאפשר צביעה, ציפוי באיכות גבוהה.

טכנולוגיות צביעה מתקדמות כגון צביעה אלקטרוסטטית באבקה, צביעה חשמלית בתנור וצביעה בצבע קרמי עמיד בחום (סרמור), לא אפשריים ללא ניקוי חול יסודי, אשר חושף את פני השטח וגם משאיר אותם מחוספסים. חספוס אשר מסייע להצמדות האבקה והשגת פיזור שווה ואחיד לפני הכנסת החלק לתנור קלייה.

ניקוי חול בתהליכי חידוש ושדרוג

ניקוי ריהוט לחידוש

כיום מקובל להשתמש בניקוי חול הן בחידוש רהיטים והן בתהליכי צביעה לחלקי רכב, אופניים ואופנועים בתהליכי שדרוג, קאסטום.

מובן כי לניקוי שכבות ציפוי או צבע מריהוט ישן יש להשתמש בחלקיקי חול רכים יותר משמעותית מאלה המשמשים לניקוי מתכות וגם לחץ האוויר מותאם לקשיחותו של העץ עצמו. ניתן כיום השתמש בתהליך זה גם לניקוי של מוצרים עשויים פלסטיק וחומרים רכים אחרים. יש לזכור כי שימוש בחול בעל דרגת קושי גבוהה מדי, לחץ אוויר גבוהה מדי. עלולה לפגוע בפני השטח עצמם ובגוף החלק הנצבע.

החזרה לשימוש בסגנון ריהוט רטרו מאפשר בעזרת טכנולוגיית ניקוי זאת להשתמש בריהוט ישן שנצבע מחדש בצבעים אותנטיים.

ניקוי חול לצביעת מתכות

ניקוי חולצביעת חלקי מתכת לתעשיית הקאסטום לרכבי יוקרה, רכבי ספורט וכלי רכב דו גלגליים. ניקוי החול מהווה בסיס הכרחי להרחקת כל שאריות של חומר או צבע מהגוף אותו יש לצבוע. בין אם מדובר בהליך צביעת שלדת אופניים. צביעת קאליפרים, צביעת ג`נטים, צביעת מפלט או צביעת סעפת פליטה או צביעת קפיצים.

כאשר מבצעים שדרוג או תהליך קאסטום לכלי רכב. השאיפה היא להגיע לצביעה ברמת איכות זהה לרמת איכות הצביעה של היצרן. רק תהליך יסודי של ניקוי חול יאפשר להגיע לרמת איכות זאת.

כמובן שגם במקרים אלה יש לוודא שפונים לסנת צביעה בעלת ניסיון וידע שתתאים את מאפייני חלקיקי החול. וכן את לחץ האוויר לרמת הקושי של המתכת אותה מנקים.

יש לזכור כי סוגי מתכות שונים מצטיינים ברמות קושי משתנות. שימו לב כאשר אתם בוחרים סדנא המספקת ניקוי חול לרמת המקצועיות שלה.


 

סדנאות לניקוי חול בטכנולוגיות מתקדמות

רייטק (Rightek) - הנה סדנת צביעה המתמחה בטכנולוגיות צביעה מתקדמות. ניקוי חול הוא הבסיס לכל עבודת צביעה המתבצעת ברייטק. ברייטק מתמחים בצביעה אלקטרוסטטית באבקה - צביעה חשמלית בתנור. ציפוי צבע קרמי עמיד בחום - סרמור. בנוסף סוגים של ציפוי וצבע (פוליאוריאה ועוד). לרייטק ניסיון רב והתמקצעות בהתאמת תהליך הניקוי לסוגי המתכות השונים ועובי החלקים.

אנו ממליצים ליצור קשר עם סדנת הצביעה רייטק (Rightek) בכל שאלה ומידע בנוגע לניקוי חול.

 

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -