menu תפריט קטגוריות

תומך החלטות

מינוי תומך החלטות לפי תיקון 18 ייפוי כוח מתמשך על ידי עורכי דין המעניקה את כל השירותים הנוטריונים ובכללם תהליך למינוי תומך החלטות כחלק מעריכת ייפוי כוח מתמשך לבגיר, על פי תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962, תיקון שנכנס לתוקפו בשנת 2017 ואשר קבע כללים חדשים באשר למינוי אפוטרופוס לבגיר. לעתים מכונה חוק הכשרות החדש.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 11/09/2019


מינוי תומך החלטות לפי תיקון 18 ייפוי כוח מתמשך

לשמור ולהדגיש את זכויותיהם של חסרי הכשרות המשפטית

תומך החלטותמומלץ תמיד לפנות לחברת עורכי דין אשר לה ניסיון רב שנים בליווי וטיפול משפטי מלא בקשישים, תשושי נפש ובגירים שהוגדרו כחסרי כשירות משפטית ויש לייצגם בנושאים כגון אפוטרופסות, ייפוי כוח, צוואות, ירושות גם לפני כניסתו לתוקף של ייפוי כוח מתמשך על פי תיקון 18. לצד ניסיון בדיני ירושות. במקרים רבים משרד עורך דין ירושה מתמחה גם בטיפול בנושאים הקשורים בייפוי כוח מתמשך בכלל ומיוי תומך החלטות בפרט.

יש חשיבות רבה בפנייה למשרד עורכי דין הפועל בכל הרגישות הנדרשת, כחלק ממתן שירותים משפטיים מלאים, לאוכלוסיות הנזקקות לייפוי כוח מתמשך ובכלל זה מינוי תומך החלטות, על מנת להביא לידי ביטוי מרבי את המשמעות של תיקון 18 והשגת מטרותיו, שמירה על זכויותיהם המרביות, גם של מי שהוגדרו כחסרי כשירות משפטית.

תומך החלטות על פי תיקון 18 (חוק הכשרות החדש)

מטרות מינוי תומך החלטות, הכשרתו מינויו ודרך תפקודו מופיעים בפרסום של האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי בתאריך 26.7.18 ("נוהל מינוי תומך החלטות"...). נוהל מינוי, סולל את הדרך ליישום בפועל של חלק חשוב זה, בתיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות והתקנת ייפוי כוח מתמשך.
בהתקנת נוהל תומך החלטות מוגדרים גם הדרך וגם הכלים המעשיים, למיצוי ומילוי מלוא זכויותיו, גם של מי אשר הוגדר כחסר כשירות משפטית ואשר על פי חוק הכשרות החדש (תיקון 18), על בית המשפט להעמיד לרשותו תומך החלטות. על מנת לאפשר לו לקחת חלק מרבי ככל האפשר בתהליך קבלת החלטות הנוגעות אליו. הן לחיי היומיום שלו, והן החלטות הנוגעות לשאר תחומי החיים ובלבד שבית המשפט הגדיר תחומים אלה כנתונים להחלטתו.

תפקיד תומך החלטות

תומך החלטותתפקידו של תומך החלטות הנה לאפשר לבגיר הנתמך על ידו (מקבל ההחלטות), למצות את מלוא יכולות ההחלטה שלו, לגבי נושאים שבית המשפט ימצא לנכון להשאיר בתחום החלטתו. וזאת על אף הגדרתו חסר כשרות משפטית.

עליו להביא בפני הנתמך את מלוא המידע הרלוונטי לתהליך קבלת ההחלטות בדרך שתהייה מובנת לנתמך ותאפשר לו להבין את מלוא ההשלכות של החלטותיו. עליו לסייע לו ביצירת קשר להשגת המידע עם כל גורם שיכול לסייע במימוש מלוא זכויותיו ועמדותיו כולל כלפי צדדים שלישיים.
בית המשפט ימנה לבגיר תומך החלטה כאשר הגיע למסקנה שמינוי זה יאפשר לבגיר לקבל החלטות בכוחות עצמו. תומך החלטה לא יקבל החלטות על דעת עצמו עבור הנתמך.
לא ימונה לתפקיד תומך החלטה. מי אשר מצוי או עלול להימצא בניגוד עניינים, או שמתקיימים או עלולים להיווצר יחסי תלות בינו לבין הנתמך. מצב בו עשוי להיפגע תהליך התמיכה אליו התכוון המחוקק (שמירה ומימוש זכויות גם לאוכלוסיה שהוגדרה כחסרת כשרות משפטית).

סוגים של תומך החלטות

תומך החלטותיש לציין כי בכל מקרה תומך החלטות ימונה על ידי בית המשפט או נציגו ועליו לעבור הכשרה וכן הסמכה והרשמה כנדרש על פי "נוהל מינוי" כפי שפורסם על ידי האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי.

תומך החלטות לקרוב - מי שמונה לתמוך בקרוב משפחה או ידיד קרוב ואינו תומך ביותר משלושה מקרים בו זמנית.

תומך החלטות מקצועי - מי שמונה למלא את תפקידו עבור תשלום ורשאי בו זמנית, בחמישה בלבד שהוגדרו כחסרי כשרות משפטית.

תומך החלטות מתנדב - מי שעבר בהצלחה את ההכשרה הנדרשת, הוכר כתמוך ובלבד שלא קיים מצב של ניגוד עניינים ותלות בינו לבין הנתמך.

חשוב לציין שללא קשר, לסוג תומך החלטות שימונה, בחירתו ומינויו מהווים חלק מתהליך אשר מטרתו יישום מרבי של עמדותיו ורצונותיו של האדם שנזקק לשירותיו, תוך הדגשה על שמירת זכויותיו של מי אשר מוגדר כחסר כשרות שיפוטית בהווה או שהוא נמצא בתהליך יישום של ייפוי כוח מתמשך לאור מצב בו הצפי שיגיע למצב חוסר כשרות משפטית בעתיד.

דוגמא טובה לכך היא גם לאחר פטירת ההורים. תומך החלטות המקרה של בגירים אמור לעמוד לצידו של חסר הכשרות המשפטית, גם כאשר האפוטרופוסים הטבעיים שלו, הוריו, הולכים לעולמם. הוא זה אשר יעמוד לצידו בעת מילוי צוואת הוריו, אל מול עורך דין ירושה כאשר לא בהכרח קיימת חפיפת אינטרסים בין טובתו שלו לבין גורמים אחרים שאותם מייצג עורך דין ירושה. בעיקר כאשר מדובר בשני עורכי דין נפרדים. כלומר עורך דין הירושות המטפל בירושת ההורים אינו בעל ייפוי הכוח המתמשך.

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -