menuתפריט קטגוריות
workשעות עבודה

מה זה ביטוח סיעודי

על מה להסתמך? ביטוח סיעודי פרטי, קבוצתי או ביטוח לאומי?

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 18/11/2020


ביטוח סיעודי וביטוחים בכלל נחשבים למעין "עולם אפור" לרוב האוכלוסיה, רובנו עושים ביטוחים אבל לא בדיוק יודעים מה הם מכסים, מהם התנאים וההגבלות ברגע שרוצים לתבוע את הביטוח.

ביטוח סיעודי נחשב לאחד הביטוחים המורכבים ביותר לתביעה וקבלת פיצוי במיוחד אם תובעים את חברת הביטוח לבד ולא בעזרת גורם מומחה כמו עורך דין סיעוד.

אז בואו נתחיל מהשאלה הראשונה, מהו מצב סיעודי?

מצב סיעודי הינו מצב שאדם לא יכול לבצע פעולות שגרתיות של היום יום וזקוק לעזרה מאדם נוסף.
אותו אדם צריך להיות מוגבל לפחות ב - 3 פעולות (Activities of Daily Living) מתוך 6 כדי להיחשב סיעודי.

מהן הפעולות?

 • לקום ולשכב.
 • להתלבש ולהתפשט.
 • להתרחץ.
 • לאכול ולשתות.
 • לשלוט על הסוגרים.
 • ניידות.

אדם שלא יכול לבצע לפחות 50% מכל פעולה, ייחשב כמי שלא יכול לבצע את אותה פעולה.

בנוסף, גם אדם אשר נחשב "תשוש נפש" יוכל לקבל את מלוא כספי הביטוח ללא קשר לביצוע הפעולות היומיומיות.

כמובן שישנם סעיפים, תנאים והגבלות נוספים שעלולים לאשר או לדחות קבלת כספי הפיצוי, אך אלו הם התנאים העיקריים והנתבעים ביותר כיום.

מה זה ביטוח סיעודי

למה צריך ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי בא להגן על אדם במידה והוא מגיע למצב סיעודי - מצב בו אדם לא יכול לבצע את הפעולות הבסיסיות של היום יום בכוחות עצמו וזקוק לעזרה מאדם נוסף כמו שמפורט בפסקה הקודמת.

מכיוון שאותו אדם אינו יכול לעבוד ולדאוג לעצמו הוא זקוק לאדם נוסף שיטפל בו וזה עולה כסף.
הביטוח בעצם מעניק לאותו אדם כסף שיעזור לו "לשלם משכורת" למטפל שיעזור לו ביום יום (מטפל מקבלים אך ורק מביטוח לאומי), או במידה ויש מישהו מהמשפחה שיעזור לו אז הכסף נכנס אליו ישירות כדי שיוכלו לשלם הוצאות.

סוגי ביטוח סיעודי

הביטוח הסיעודי מתחלק לשלושה סוגים עיקריים:

ביטוח סיעודי פרטי

ביטוח אשר אדם עושה חוזה ישירות בינו לבין חברת הביטוח או סוכן, לרוב הביטוח בפרמיה משתנה ומתקבעת בגיל 65, ביטוח זה מעניק לכם כסף ישירות לחשבון הבנק. סכומי הביטוח משתנים לפי גיל הצטרפותכם, ככל שאתם מצטרפים מוקדם יותר אתם צוברים "נקודות זכות" וכך תקבלו יותר כסף (אך שימו לב שיש מגבלה לסכום שאפשר לקבל, לרוב עד 5,500 ₪ במידה ואדם סיעודי בבית (פיצוי) או עד 10,000 ₪ במידה ואדם במוסד (שיפוי)).

ביטוח סיעודי קבוצתי

ביטוח זה דומה מאוד לביטוח סיעודי פרטי אך הוא נעשה באופן קבוצתי דרך סוכן שהוא מנהל עבור כל הקבוצה את הפוליסה ולבסוף גם חותם בשמם. ביטוח זה נעשה לרוב דרך קופות החולים, ארגונים, מפעלים וכד`. ביטוח סיעודי קבוצתי נחתם לרוב על חוזה לטווח קצר (3 שנים) והמשך החוזה מותנה בחידוש החוזה בין חברת הביטוח לבעל הפוליסה.

חשוב לדעת: ביטוח סיעודי פרטי וקבוצתי לרוב מוגבלים בתקופת זמן, כלומר מקבלים פיצוי או שיפוי לרוב לתקופה מסויימת בלבד של עד 60 חודשים (5 שנים) ולא לכל החיים, יש חברות שבהן ניתן להאריך אותו לכל החיים בתוספת תשלום כמובן.

חשוב לדעת נוסף: ביטוח מחברות ביטוח לא מעניק לכם מטפל אלא אך ורק כסף.

ביטוח לאומי

הגוף הגדול ביותר במדינה האחראי על הביטוחים וכל הביטוחים כפופים לו, אם מבחינתם אדם לא נחשב סיעודי אז שום חברת ביטוח לא יכולה לשלם לאותו אדם פיצוי כספי.
מביטוח לאומי אדם יכול לקבל פיצוי כספי לפי 6 רמות שאפשר לראות באתר שלהם.

מביטוח לאומי אדם יכול לקבל פיצוי כספי או מטפל לכל החיים ולא לתקופה מוגבלת כמו מחברות ביטוח.
ביטוח זה הוא נחשב לביטוח "חובה" כי כל אדם חייב לשלם ביטוח לאומי במדינת ישראל.

מה היתרונות ומה החסרונות בביטוח סיעודי

קיימים הרבה יתרונות וחסרונות בביטוחים סיעודיים בגלל כמות התנאים וההגבלות הקיימים אבל אנחנו ננסה לספק לכם רק את העיקריים.

יתרונות

 • כסף, אדם שמגיע למצב סיעודי אינו יכול לעבוד ולהרוויח כסף, הכסף מהביטוח בא לעזור למשפחה של אותו אדם כדי לא להיכנס למשבר כלכלי.
 • אם מדובר בביטוח לאומי אז ביטוח לאומי יכול לדאוג למטפל, אדם אשר נחשב סיעודי ללא משפחה או שהמשפחה לא יכולה להיות איתו 24/7 יכול לקבל מטפל שידאג לו ויהיה איתו.
 • שקט נפשי, אתה יודע שיש גוף שעומד מאחוריך וידאג לך ולמשפחה שלך אם חס וחלילה תגיע למצב סיעודי.
 • כפל ביטוחים - במידה ויש לכם כמה ביטוחים סיעודיים פרטיים אתם יכולים להנות מכספי הביטוח מכל החברות.

חסרונות

 • החיסרון הגדול ביותר הוא תביעת ביטוח סיעודי. תהליך התביעה הינו אורך, מתיש ומייגע וכמו שכבר אמרנו בהתחלה לרובנו אין כל כך ידע מה הוא מכסה ומה לא, ההמלצה שלנו היא להיעזר בעורך דין לתביעות ביטוח סיעודי. עו"ד טוב שמכיר את תחום הביטוח הסיעודי יכול להקל עליכם בכל התהליך ולהעלות את סיכויי ההצלחה לקבלת פיצוי כספי.
 • "בזבוז כסף", יכול להיות שתשלמו כל חייכם על ביטוח סיעודי ובסוף בכלל לא תצטרכו לממש אותו.
 • ביטוח סיעודי פרטי או קבוצתי לרוב מוגבלים בזמן, ברגע שמסתיימת תקופת הביטוח אתם מפסיקים לקבל תקציב עבור המטפל והנטל נופל עליכם או על מי ממשפחתכם.

ייפוי כוח מתמשך

אפשרות נוספת במקרה שאדם רוצה לדאוג לעתידו לפנו שהוא מגיע לעת זקנה, מחלה, ניתוח וכד`. אותו אדם יכול לפנות לעורך דין המתמחה בייפוי כוח מתמשך למינוי אופוטרופוס.

הרעיון כאן זה שאתה יכול לבחור את האדם שיהיה האופוטרופוס שלך, כל עוד אתה כשיר הבחירה היא בידיך.
אפשר לבחור את אחד הילדים, חבר קרוב, עורך דין ועוד...


לסיכום, קיימים עוד המון מגבלות, תנאים, יתרונות, חסרונות וכד` בביטוחים סיעודיים שכדאי מאוד לבדוק לפני שחותמים על חוזה ואם תתייעצו עם אנשים תוכלו תמיד למצוא דעות לכאן ולכאן לגבי ביטוחים סיעודיים. יש אנשים שיגידו לכם שזו רמאות אחת גדולה ויש אנשים שיספרו לכם שהכסף הציל את חייהם וחיי המשפחה מלהיכנס למשבר כלכלי מרוב הוצאות על תרופות, רופאים, מטפלים וכד`.

ההמלצה שלנו, אם אתם רוצים שקט נפשי לכם ולבני המשפחה תעשו ביטוח סיעודי באופן פרטי שיגן עליכם ועל המשפחה שלכם ואמן שלא תצטרכו לתבוע אותו.

 

חזור למאמרים

פרסום מודעות דרושים חינם
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:

מדריכים ועסקים כותבים

חשבתם להכניס חבר חדש לחיים? היום נדבר על האם כדאי לאמץ או לקנות כלב...


חשבתם להביא כלב הביתה, אך אינכם יודעים אם לאמץ או לקנות כלב, אתם שואלים את עצמכם מדוע לקנות כלבים בכסף אם יש המון כלבים בכלביות שמחפשים בית, אבל מצד שני הי...

איזה מוצרי ספיגה ניתן לרכוש על פי חוק הסיעוד החדש?...


האם כדאי לי להזמין מביטוח לאומי חיתולים ומוצרי ספיגה אחרים? האפשרות לקבל חיתולים למבוגרים דרך ביטוח לאומי לא תמיד מוכרת אך היא מעוגנת בחוק הסיעוד החדש.כמו...

משרד אדריכלים בדרום מהווה כלי חשוב מאין כמוהו בתהליך הפיתוח המואץ העובר על חלקה הדרומי של מדינת ישראל. ...


בחלק זה של ישראל מצויות עתודות הקרקע הגדולות ביותר אשר מחכות לשלב בו ינגסו שיני הבולדוזרים באדמה כחלק מהכנת הקרקע לבנייה והקמת תשתיות. משרד וותיק של אדריכ...

רכשתם ארון איקאה או רהיט להרכבה עצמית (DIY) ונתקלתם בקושי? אנחנו כאן לעזור, עצ-בעות מתמחים בהרכבת ארונות איקאה והרכבת רהיטי א...


לבירורים והצעות מחיר התקשרו - 058-4331994, נשמח לעמוד לשירותכם. הרכבת רהיטי איקאה והרכבת ארונות איקאה בבית הלקוח הרכבת ארונות איקאה אפשר לעשות באופן עצ...

להתגרש בטוב זה לא שם של סרט זאת אופציה מציאותית...


איך מתגרשים יפה גם כשיש ילדים, נכסים משותפים ירושות ואכזבות? איך מתגרשים יפה היא שאלה שהתשובה עליה יכולה לשנות את מסלול חייהם של שני בני הזוג.גם מתוך מסך ...

עיסוי רפואי משולב עם טכנולוגיית PEMF Therapy...


השילוב המיטבי לטיפול במצבים קליניים אקוטיים ומצטברים בתחום האורתופדיה פיזיולוגיה ועוד עיסוי מסאג רפואי בטכניקות עיסוי מסורתיות ובשילוב PEMF Therapy הוא מס...

חידושים ויתרונות בהתפתחות הטכנולוגיה בעולם מוצרי הספיגה ...


השימוש במוצרי ספיגה למבוגרים עולה מדי שנה. בריחת שתן כיום הוא דבר נפוץ מאוד גם אם לא שמעתם על זה כי המון אנשים מתביישים. כיום כשליש מהנשים מעל גיל 40 סובל...

הכל על מיסוי הנדל``ן בפורטוגל, מיסוי יחידים, שכר דירה, רווח הון והשקעות....


הקדמה פורטוגל היא רפובליקה דמוקרטית הממוקמת על חצי האי האיברי בדרום מערב אירופה, שגובלת באוקיאנוס האטלנטי במערב ובדרום וספרד במזרח ובצפון. פורטוגל מחולקת ...
קישורים מומלצים link
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
עוד בפרוסייטס more