menu תפריט קטגוריות

מזוזה אחת, משמעויות רבות.

מזוזה היא חפץ שמוכר לכולנו מילדות. מהי המשמעות של חפץ זה? מסתבר שיש יותר ממשמעות אחת למזוזה.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מזוזה אחת, משמעויות רבות.

מזוזה היא חפץ שמוכר לכולנו מילדות. מהי המשמעות של חפץ זה? מסתבר שיש יותר ממשמעות אחת למזוזה.

לזכור.

המשמעות הראשונה שיש לקביעת מזוזה בדלת הבית היא זיכרון. מזוזה נועדה להזכיר לאדם את מציאות הבורא ואת המצוות שלו. לפי הכתוב בתורה נראה שזו המשמעות העיקרית של מצוות קביעת מזוזה: "וכתבתם על מזוזות ביתך" (ככתוב בספר דברים) את המצוות שמוטל עליכם (עם ישראל) לקיים. מזוזה נועדה גם להזכיר את יציאת מצרים. כשם שבני ישראל סימנו את בתיהם במריחת דם גדי על כל מזוזה כך קובעים מזוזה על הפתח כדי שתזכיר לנו את יציאת מצרים. מזוזה משמשת כסימן וכבסיס לזיכרון הכפול הזה. מצד אחד מזוזה מזכירה למי שקובע אותה את קיומו של האל ואת המצוות שלו. מצד שני מזוזה מזכירה לו את ההיסטוריה שלו ואת הדרך שבה התהווה העם שלו. אנשים שקובעים היום מזוזה בפתח ביתם עושים זאת לאו דווקא מתוך אמונה בבורא עולם ומתוך רצון לזכור את המצוות. גם חילונים גמורים קובעים מזוזה בבית ולא מתוך כוונה להתחיל לשמור את כל השולחן ערוך. מזוזה היא סמל לזיכרון עבור האנשים הללו – ביטוי לחיבור שלהם אל ההיסטוריה של העם היהודי. עבור חלקם מזוזה היא סמל תרבותי  ולא חפץ פולחן דתי – מזוזה כסימן לקשר שלהם לעם היהודי ולזיכרונות שיש לו מדורות על גבי דורות של מסורת. עצם הרעיון של מזוזה כמי שמזכירה ליהודי את מה שעליו לזכור אפשר למזוזה להתקיים גם בתחום היהודי הדתי (יהדות ההלכה וקיום המצוות) וגם בתחום היהודי התרבותי (יהדות כתרבות וכמסורת היסטורית.)

לשמור.

לא ברור מתי החלו ליחס סגולות של שמירה מפני מרעין בישין למצוות קביעת מזוזה. ניתן למצוא סיפורים בתלמוד שבהם קביעת מזוזה בפתח הבית מבטאת את השגחתו של האל על הגרים בבית ועל ההגנה שהוא מעניק למקום. ייתכן וגם כאן יש קשר לסיפור יציאת מצרים: גם שם מריחת הדם על כל מזוזה (במשמעות של משקוף הדלת, יש לזכור) הייתה סימן למלאך המשחית שבבית המסומן גרים בני עם ישראל שאין לפגוע בהם. מפה נולד הרעיון שקביעת מזוזה היא לא רק סימן ליהדותו של המתגורר בבית אלא גם סגולה לכך שהמלאך המשחית, או כל פגע וצרה, לא יכנסו לתוך הבית. נראה שעם הזמן המשמעות של קביעת מזוזה כסגולה להגנה וכקמע תפסה מקום חשוב יותר ויותר בהתייחסות של היהודים לקביעת מזוזה. כיום נדמה שרבים מאלו שקובעים מזוזה בפתח הבית או שמנשקים מזוזה כשהם נכנסים לחדר, רואים בה יותר קמע מאשר דרבון לקיום מצוות. תפישה זו של מצוות קביעת מזוזה יכול להסביר את העובדה שכה רבים אלו שאינם מקפידים על קיום המצוות אבל מקפידים מאוד על קביעת מזוזה. מעניין לציין שהרמב"ם ביקר את היחס הזה למצוות קביעת מזוזה. הוא כתב בחריפות בספרו משנה תורה על אלו שעבורם מזוזה הוא סוג של קמע ושוכחים שמצוות מזוזה קשורה ל"ייחוד שמו של הקב"ה." עם זאת אי-אפשר להתכחש למשמעות המרכזית הזו שיש לאנשים רבים למצוות קביעת מזוזה. צריך לזכור שעבור חלק מהם אין מדובר בקמע כפשוטו (דהיינו חפץ מכושף בעל כוחות הגנה כנגד רוחות רעות ומזיקים,) אלא פשוט סמל להשגחה של האל עליהם ועל העולם. ייתכן ועם גישה שכזאת גם הרמב"ם היה יכול לחיות.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -