תת פעילות בלוטת התריס - חסך עלום מעורר סבל

לחץ לפרטי כותב המאמר

דר` נורברט קורלנד מטפל בפיברומיאלגיה ותת פעילות בלוטת התריס ומאפשר למטופליו לשוב לתפקוד יומיומי מיטבי. צרו קשר עם דר` נורברט קורלנד דרך צור קשר או בטלפון. ניתן לקבל מענה ייעוץ וטיפול טלפוני.


החמרה ותופעות לוואי מורכבות של תת פעילות בלוטת התריס

תת פעילות בלוטת התריס להתאזן ולחזור לחיי יומיום רגילים

תת פעילות בלוטת התריס, יכולה להוליך אותנו במקרים של חוסר טיפול הולם, לאבדן היכולת לתפקד בחיי היומיום הרגילים שלנו. לעתים, תת פעילות בלוטת התריס, מינורית, אפילו אינה מורגשת בבדיקות הרגילות שאנו עורכים. כל המדדים תקינים ורמת הורמוני הבלוטה, הם בטווח המצופה. אך בו בזמן ייתכן וקיים שיבוש בפעילות הבלוטה.

במצב זה  יכול להתחולל תהליך הדרגתי של ההתדרדרות בתפקודים שונים חלקם תפקודים מורכבים. למשל שיבושים במערכות אשר נתונות להשפעות עקיפות של תפקודי בלוטת התריס (כגון מערכת העיכול, שינה, נשימה קצב לב וכו).

גורמים לתת פעילות בלוטת התריס

תת פעילות בלוטת התריס יכול להיגרם כתוצאה ממספר מצבים פתולוגיים. מצבים פתולוגיים ישירים שבהם הבלוטה עצמה נפגעת (דלקת, סרטן, פגיעה פיזית וכו`) וכתוצאה מכך הפרשת הורמונים יורדות וללא טיפול התעוררו הסימפטומים של תת פעילות בלוטת התריס.

מצב דומה מתרחש כאשר ההורמון המופרש מיותרת המוח, אשר תפקידו לעורר ולהפעיל את בלוטת התריס, הורמון TSH, אינו מופרש ברמה תקינה או שאינו מגיע אל הבלוטה. התגובה המיידית היא שיבוש בפעילות הבלוטה. (ה-TSH הוא אחד ההורמונים הנבדקים לפני טיפול בבלוטת התריס).

סיבה נוספת לפעילות לא תקינה של הבלוטה מתרחשת כאשר יש צריכה מוגברת של יוד, אם במי השתיה ואם במזון עשיר ביוד. ליוד תפקיד חשוב בתהליך העברת המסרים הורמונליים וכאשר חלה הקצנה ברמת המצאותו בגופנו מתחולל שיבוש בפעילות הבלוטה. תופעת השפעת היוד על פעילות הבלוטה נפוצה מאוד בארצות מתפתחות הסובלות ממחסור במי שתייה והיוד משמש לטיהור.

תת פעילות בלוטת התריס אבחון וטיפול

לכל פתולוגיה דרך טיפול משלה בתת פעילות בלוטת התריס. כאשר מתרחשת פגיעה פיזית בבלוטה ללא קשר לסיבה הדבר בא לידי ביטוי מיידי בבדיקות דם. ניתן במצב זה, להעניק טיפול תרופתי הולם. גם כאשר קיימת חוסר תקינות ברמת ה-TSH ניתן להעניק טיפול תרופתי חלופי. בשני מצבים אלה חוסר התפקוד עולה מתוך הבדיקות או טיפול רפואי אחר (כאשר מתבצעת למשל כריתה חלקית או מלאה של הבלוטה) ואז מתמקד המענה בקביעת מינון התרופה המתאימה.

הקושי האבחוני והטיפולי (הדיאגנוזה וגם הפרוגנוזה) מתעורר כאשר הבלוטה אינה מתפקדת כראוי, אך רמת הפקוד הנה בתחום הנורמה, כך מתחילה להצטבר השפעה שלילית שיכולה להתבטא אף בדרדור פתאומי של המצב הבריאותי עד להשבתה תפקודית ומצב מצוקתי.

ההשפעה יכולה להיות הדרגתית כאמור  למשל עייפות כרונית, בעיות עיכול, עלייה במשקל ואפילו השפעות על תפקודים קוגניטיביים. הסכנה טמונה במצבים אלה מכיוון שרק בדיקה יסודית של מטפל בעל ניסיון רב בטיפול בתת פעילות בלוטת התריס יהייה מענה אמיתי ויכולת לאפשר למטופל חזרה לתפקוד יומיומי תקין.

אם אתם סובלים מתת פעילות בלוטת התריס מאובחנת או רק חשים בנוכחותם של סימפטומים אופייניים מומלץ לפנות בהקדם לרופא שעיסוקו בלוטת התריס. צרו קשר עם דר` נורברט קורלנד דרך האתר או בטלפון. מענה מהיר מובטח.

חזור למאמרים

עודכנו לאחרונה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -