שתלים במקום תותבות מה כדאי?

לחץ לפרטי כותב המאמר

שתלים במקום תותבות מה כדאי? שתלים או שיניים תותבות היא שאלה אשר עולה בעיקר בגיל מתקדם כאשר מדובר בצורך להחליף מספר שיניים בו זמנית. מה יותר בריא? מה יחזיק יותר זמן? ומה יותר יקר? על שאלות אלה יש לענות גם בהקשר של החלפת שיניים בשל אובדן כתוצאה מפגיעה, מחלת חניכיים או מסיבות של שיקום אסתטי יזום. מה עדיף שתלים או שיניים תותבות?


שתלים דנטליים לא רק אסתטיקה דנטלית

למה כמעט תמיד יש עדיפות לשתלים דנטליים על תותבות

שתליםשתלים דנטליים הינם פתרון "צעיר" יחסית, לבעייה עתיקת יומין שקדמה אף לתחילת השימוש בשיניים תותבות. הצורך בשמירה על שלמות ובריאות הפה והשיניים מוכר על פי ממצאים ארכיאולוגיים עוד לפני המצאת הכתב. ארכיאולוגים זיהו כבר בתקופות קדומות אלה את השימוש באמצעים שונים לטיפול בנקיון השיניים ובריאות החניכיים אך ממצאים ארכיאולוגיים מצביעים גם על כך כי במקרים רבים נמצאו שרידי האדם ללא שיניים.

המשמעות הברורה היא כי כבר בימים קדומים כמו גם בימינו אנו, אבדן שיניים (מסיבות שונות) מעורר צורך במציאת פתרונות חלופיים לשיניים הטבעיות. כמובן שהדרך לשתלים דנטליים ותהליכי שיקום הפה בעזרת השתלת שיניים ממוחשבת מתקדמת, הייתה רצופה בפתרונות שהתאימו לידע, לטכנולוגיה ולחומרים בהם נעשה שימוש בכל תקופה ותקופה לצורך החלפת השיניים האבודות.

גורמים אופייניים לביצוע פרוצדורה הכוללת שתלים דנטליים

שתליםניתן להבחין בין שני גורמים ברורים אשר מהווים סיבה לכך שמטופלים זקוקים לשיניים חלופיות (שתלים או שיניים תותבות). הסיבה הנפוצה ביותר היא סיבה רפואית כלומר מסיבות אלו ואחרות מתרחש אובדן שיניים ויש להחליפן. לדוגמא: התרופפות שיניים כתוצאה ממחלת חניכיים. פגיעה בשיניים כתוצאה מתאונה וכו`. הסיבה השנייה (גם היא נפוצה בשנים האחרונות), היא סיבה של אסתטיקה דנטלית רצונו של המטופל בהחלפת חלק או כל השיניים לשיפור מראה הפה ואיכות המנשך.

כיום מקובלת הגישה הגורסת כי חוסר סימטריות במנשך חוסר שיניים חלקי וכו`, עלול לגרום להתפתחות תופעות לוואי ואף נזק בלתי הפיך לשלד הלסת ולמערכת העצבים ולכן ההתייחסות היא תמיד מנקודת מבט רפואית. כמובן ששיטת הטיפול וההתערבות מושפעים ממצב הפה, החניכיים והשיניים של המטופל והאמצעים הכלכליים העומדים לרשותו.

שיניים תותבות או שיקום דנטלי על בסיס שתלים

החלפת שיניים פגועות או חסרות בטכניקות שונות מקובלת שנים רבות. בשלבים מוקדמים, ציפוי שיניים פגועות בזהב וכסף ולאחר מכן עם התפתחות הטכנולוגיות שאפשרו זאת יצירת תושבות לשיניים חלופיות שהתלבשו על שיניים שכנות.

קצת היסטוריה על שיקום דנטלי

התותבות הראשונות הידועות בשימוש (מאה 7 לפנה"ס) נעשו מזהב ושיני חיה או אדם אחר בתקופה הרומית. במאה ה-16 נעשה שימוש בתותבות עץ ביפן ואף בחלקים אחרים של העולם ורק בתקופות מאוחרות יותר החלו לחפש דרכים להתקנת תותבות בפלטות שלמות או חלקיות, בעזרת טכנולוגיות הדבקה שונות. התפתחות חשובה הייתה עם תחילת השימוש בחומרים אקריליים ליצירה של פלטות חלקיות או מלאות של תותבות.

החלפת שיניים בודדות התבצעה בטכנולוגיות שונות של גישור והצמדה של שן תותבת לשיניים קיימות כולל יצירת כתרים ופלטות גישור קבועות או פלטות חלקיות עם שיניים תותבות הניתנות לשליפה.

כאשר היה צורך בהחלפת מנשך שלם (עליון, תחתון, או שניהם גם יחד) היה מקובל במשך שנים ליצור פלטה מלאה. בתקופות מסוימות אפילו היה מקובל על ידי בעלי אמצעים לבצע עקירות מלאות יזומות ולהחליף את כל השיניים בסט מלא של תותבות.

שימוש בשתלים כיום

שתליםפתרון של שימוש בשיניים תותבות עדיין זמין והוא זול באופן משמעותי מתהליך שיקום דנטלי אשר כולל הצבת שתלים. אך על פי רוב מעדיפים רופאי שיניים ביצוע השתלה כאשר החניכיים בריאות וניתן להציב שתל דנטלי עליו תשב השן החלופית.

השימוש בשתל דנטלי הוא טכנולוגיה צעירה יחסית ונמצאת בשימוש פחות ממאה שנה. בתחילת הדרך כמו כל טכנולוגיה רפואית היה השימוש בשתלים דנטליים מנת חלקם של בעלי אמצעים כלכליים מופלגים בלבד. החלפת שיניים מלאה בעזרת שתלים דנטליים כחלק מתהליכים לשיפור האסתטיקה והמראה החיצוני מקובלת עדיין על בעלי ממון ואף שחקנים ושחקניות אשר זקוקים למראה פנים מצודד, על הבמה והמסך.

כיום קיימים מגוון שתלים דנטליים שחלקם אינם כה יקרים ואף טכנולוגיות לייצור השיניים החלופיות השתפר ומחירהן ירד. לכן גם רפואת השיניים העממית (לשכבות שמעמדם הסוציו אקונומי אינו גבוהה) נוהגת להשתמש בשתל דנטלי כבסיס מועדף לשיקום הפה.

לסיכום ניתן להצביע על כך שכיום השימוש בשתל דנטלי או בהליך שיקום הפה הכולל שירובי שתלים מועדף תמיד על ידי רופאי השיניים ובלבד שמתקיימים שני תנאים. הפה והחניכיים בריאים דיים לקליטת השתל הדנטלי ולמטופל עומדים האמצעים הכלכליים לשאת בעלות ההליכים הרפואיים הכרוכים בו.

לבירור פרטים על שיקום הפה בעזרת שתלים דנטליים אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם מרפאה לאסתטיקה דנטלית בעלת ניסיון אשר פועלת בעזרת טכנולוגיות חדישות של השתלת שיניים ממוחשבת.

 

חזור למאמרים

עודכנו לאחרונה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -