הרמת סינוס מתי ולמה צריך

לחץ לפרטי כותב המאמר

הרמת סינוס הנה פרוצדורה כירורגית נפוצה ביותר בתהליכי שיקום דנטלי. תהליך הרמת סינוס מתחייב כאשר יש לבצע הצבת שתלים בלסת העליונה בחלק הפנימי יותר. לעתים בשל בלאי או פגיעה בעצם הסינוס או כתוצאה ממבנה העצם המקורי יש לעבות את העצם כך שתהייה מספיק עבה על מנת לקלוט לתוכה את השתל הדנטלי.


האם באמת עושים הרמת סינוס או עיבוי לעצם?

סוגים של הרמת סינוס

הרמת סינוסקיימים שני סוגים עיקריים של הרמת סינוס. הרמת סינוס סגורה ופתוחה. הרמת סינוס סגורה עדיפה על פתוחה אך לא תמיד ניתן לבצע אותה בשל מבנה עצם הלסת העליונה. בשני התהליכים הרמת סינוס פתוחה וסגורה המטרה זהה. הוספת נפח עצם באופן מלאכותי. יצירת תשתית חזקה ועבה דיה, לקליטת שתלים דנטליים במקום השן המקורית שנעקרה באופן יזום או נפלה מסיבות שונות.

הרמת סינוס פתוחה

הבחירה בפרוצדורה כירורגית אחת על פני השנייה נובעת ממבנה הלסת, מצב החניכיים ובעיקר עובי העצם הקיימת לאחר אובדן השן המקורית. הליך כירורגי זה דורש יצירת פתח גישה אל החלק העליון של עצם החך במיקום השן. יש צורך ליצור הפרדה בין רירית הסינוס לעצם הקיימת. לשם כך משתמשים בכלים (כפיות) מיוחדות להרמת רירית הסינוס (מכאן מקור השם), לבצע תהליך עיבוי לעצם במקום המיועד לשתל על פי המידה הנדרשת. תהליך זה הוא מאין השתלת עצם, אך התוספת לעצם היא בצורת אבקה (בתוספת חומר מאחה). האבקה יכולה להיות אבקת עצם, או אבקה ממקור בעלי חיים או חומר אקרילי. בכל מקרה לאחר שהסינוס הורם דיו, על ידי תוספת העצם. מבצע כירורג שיניים סגירה של הפתח בעזרת תפרים ויש להמתין להחלמה לפני מיקום השתל.

הרמת סינוס סגורה

מטרתה של פרוצדורה כירורגית זאת זהה לתהליך של הרמה פתוחה. תהליך זה ניתן לבצע אך ורק כאשר בסיס העצם הקיים עבה דיו וניתן להוסיף ולבנות דרכו את העיבוי המיוחל. בתהליך זה מתבצע קדח זעיר בחניכיים אשר דרכו מתאפשרת החדרת החומר לעיבוי העצם המקורית. בתהליך זה נחסכת מהמטופל הצורך בביצוע תפירת סגירה לאחר סיום הפרוצדורה הכירורגית ובמקרים רבים תהליך ההחלמה אף מהיר יותר.

האם קיימים סיבוכים פוטנציאליים בהרמת סינוס?

הרמת סינוסצריך להסתכל על תהליך השתלת סינוס כתהליך השתלה לכל דבר ועניין. האם הרמת סינוס היא פרוצדורה כירורגית מורכבת? כאשר מדובר במרפאה שעיסוקה הוא שתלים דנטלים ותהליכי שיקום הפה ביום אחד או שתלים מרובים. תהליך הרמת סינוס הוא יומיומי (כמעט). הפרוצדורה מקובלת ונפוצה ביותר אך יש לשים לב כשאתם פונים למרפאה שמספקת כירורגיה דנטלית קיים במקום ניסיון מצטבר שהינו בעל חשיבות ראשונה במעלה.

סיבוכים אפשריים

הסיבוכים האפשריים מהרמת סינוס הם התפתחות של דלקות מזיהום חיצוני או מתהליכי דחייה של האבקה שהיא לצורך העניין גוף זר ועליה להיקלט על ידי הגוף. גם כאן הקפדה על בחירת קליניקה העוסקת באסתטיקה דנטלית כדבר שבשגרה, מבטיח שתופעות הלוואי וחוסר הנוחות יצטמצמו באופן משמעותי.

חשוב לציין שלאחר תהליכי הרמת סינוס יש להקפיד על הוראות הרופא המטפל בנושא צריכת נוזלים ומזון וכן צחצוח שיניים. כאשר מדובר בתפרים הנושא קצת מורכב יותר אך בשני המקרים לא מדובר במגבלה משמעותית מאוד אך ההקפדה עליה הכרחית על מנת ליצור החלמה מלאה של החניכיים והעצם כתשתית איתנה לשתל דנטלי והמשך שיקום הפה.

חזור למאמרים

עודכנו לאחרונה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -