השתלת עצם - לא רק הכנה לשתלים

לחץ לפרטי כותב המאמר

השתלת עצם דנטלית למניעה והכנה לשתלים דנטלים, הנה פרוצדורה כירורגית מקובלת ונפוצה בתהליכי שיקום הפה ואסתטיקה דנטלית כיום. הטכנולוגיות המתקדמות ביותר מאפשרות כיום לבצע פרוצדורות של השתלת עצם והצבת שתלים דנטליים, ללא זריקות וללא כאבים, רמות מופחתות משמעותית של סיכונים, תופעות לוואי ואי נוחות וחשוב מכל קיצור תהליכי החלמה.


 

השתלות עצם דנטליות - מתי ולמה צריך?

האם תמיד כאשר משתמשים בשתלים דנטליים צריך השתלת עצם?

השתלת עצםהשתלת עצם דנטלית אינה תמיד כורח המציאות. המטרה של פרוצדורה כירורגית של השתלת עצם היא תוספת עובי לעצם קיימת או השתלת חלופה לחלק עצם חסרה. לעיתים השתלת העצם הנה פעולת הכנה לתהליכי שיקום הכוללים שתלים דנטליים ולעיתים השתלת העצם מטרתה שיקום, שימור או שיפור וחיזוק עצם קיימת, החלפת חלק עצם חסר על מנת לשמר או לשחזר את מבנה הלסת עצמה.

כירורגית ההשתלות בכלל ובעיקר ביצוע השתלות בעזרת טכנולוגיות ממוחשבות ואמצעי הדמיה דיגיטליים. מאפשרים לכירורגים בכלל וכמובן גם לרופאי שיניים כירורגים, העוסקים בתהליכי שיקום הפה, שתלים דנטליים והשתלות עצם, לבצע תהליכים אלה תוך הפחתה משמעותית מסבלם של המטופלים.

סיבות להשתלת עצם דנטלית

כיום אין חילוקי דעות בקרב רופאי השיניים כי למבנה מאוזן ונכון של המנשך והשמירה על תפקודו התקין של הפה חשיבות מכרעת לא רק לצורכי תזונה ודיבור אלא גם למניעת תופעות לוואי מרחיקות לכת כאשר קיימת אסימטריה וחוסר איזון מנשך או בעצמות הלסת. ההשפעות השליליות המצטברות יכולות להיות גם בלתי הפיכות, הן מתבטאות בהתעוררות הפרעות עצביות בגולגולת (כאבי ראש, שיבושים במערכת העצבים המרכזית) ועד פגיעה במבנה השלד ועוד. בשל כך לשמירה על מבנה הלסתות ותפקידן התקין חשיבות החורגת מנימוקים של אסתטיקה דנטלית.

ניתן לחלק את הסיבות להשתלת עצם דנטלית לשני סוגים עיקריים השתלות עצם כטיפול מונע ומשמר והסוג השני הוא השתלות עצם כשלה בהכנה לביצוע שיקום דנטלי בעזרת שתלים. כמובן שבמקרים רבים הסיבות לביצוע הפרוצדורה הן שילוב של שני הגורמים אך חשוב לציין כי לעתים מבצעים השתלות עצם כחלק משיקום הפה ללא שתלים דנטליים.

השתלות עצם טיפול מניעה ושימור

במקרים אלה השתלת עצם דנטלית מהווה פעולה למניעת הידרדרות, החמרה של מצב קיים כאשר אין כוונה לבצע השתלה דנטלית. כאשר יש פגיעה בעצם וחסר חלק ממנה כתוצאה מתאונה או פגיעה פיזית. כאשר מתרחשת ספיגת עצם מואצת או התפוררות ושחיקה בנפח העצם. מצב נוסף הוא כאשר מתבצעת עקירה או נפילה טבעית של שן כתוצאה ממחלת חניכיים ובתהליך נפגמת העצם והנפח שלה קטן ויש צורך ביצירת חיזוק (בעזרת השתלה) על מנת למנוע החמרה ובכדי לשמור על מבנה עצמות הלסת גם לאחר אובדן השן.

כמובן שלכל מצב בו מטפל הכירורג, יש להתאים את סוג השתלת העצם המתאים.

השתלת עצם הכנה לשתלים דנטליים

השתלת עצםתהליך הצבת שתל דנטלי מחייב קיומה של עצם לסת בעלת עובי, אשר יאפשר את אחיזתו של השתל הדנטלי בשן בצורה יציבה מבלי לפגוע בחוזקה של השן. עומקו של השתל הדנטלי הממוצע הוא 10 מ"מ וקוטרו הוא 3.5 מ"מ (קיימים סוגי שתלים שונים המותאמים למטופל). גודל זה משליך ישירות על עובי העצם הנדרש לשם אחיזתו של השתל באופן יציב במקומו.

כאשר מתבצע תהליך שיקום דנטלי הכולל שתלים דנטליים מתבצעת בדיקת הדמיה ייעודית של עובי העצם. במקום המיועד לשתל הבודד בשיקום דנטלי של שן בודדת. בדיקה והערכה של כל הפה כאשר מדובר בתהליך שיקום הפה ביום אחד אשר כולל ריבוי שתלים. בדיקה זאת מאפשרת לכירורג הדנטלי לקבוע את סוג השתלות העצם המתאים למיקום של כל שתל עתידי.

חשוב לציין שבמקרים רבים חלק מרכזי מתהליך שיקום דנטלי הוא פרוצדורה של עקירה יזומה של שיניים קיימות. תהליך העקירה פעמים רבות מתרחש תוך פגיעה בעצם. פגיעות בעצם המחייבות ביצוע השתלה וחיזוק העצם לפני הצבת השתלים הדנטליים.

סוגים של השתלות עצם

נזכיר כי חלק מתהליכי השתלת העצם יכולים להתבצע באותה פרוצדורה כירורגית עם העקירה. כאשר הרופא המטפל מזהה שיש צורך בביצוע שיקום על ידי תוספת לעצם מפני שהיא פגועה, או אינה חזקה מספיק, הוא משלב בהליך העקירה גם את הליך השתלת עצם ולעיתים אף קיבוע השתל הדנטלי למקומו.

הליכים להשתלת עצם דנטלית 

  • השתלת עצםאחד הסוגים הנפוצים הוא של השתלת עצם מכונה הרמת סינוס. תהליך המאפיין טיפול בעצמות החך העליון בחלק הפנימי יותר. כאשר יש צורך בהצבת שתל דנטלי בחלק העליון הפנימי של השיניים האחוריות.
  • השתלת עצם נוספת היא השתלה שבה עוטפים בממברנה את חלק העצם החסר או פגועה ומאפשרים לעצם לגדול אט אט אל תוך החלל שנוצר. לעיתים שי להוציא את הממברנה לאחר שיקום העצם ולעיתים הממברנה עשויה מחומר נספג שאין צורך להוציאו (דומה לחומר המשמש לביצוע תפרים פנימיים בסיום ניתוח).
  • סוג נוסף של השתלת עצם הוא תהליך דומה לתהליך הממברנה רק שבמקרה זה לא מחכים לצמיחת העצם אלה מוסיפים לחלל החסר אבקת עצם (מן החי, תרומת אדם או תרומה עצמית). העצם הקיימת והאבקה בחלל נעטפים בממברנה ותהליך ההחלמה מתרחש כאשר חלה התחברות, איחוי ומילוי החלק החסר של העצם בעזרת האבקה.
  • השתלת חתיכות עצם שלמות (בלוקים). במצבים מסוימים של תהליכי שיקום דנטליים מורכבים, יש צורך בתוספות עצם משמעותיות ואז יש להיעזר בבלוקים של עצם סינטטית, תרומה מן החי או אפילו תרומת עצם עצמית לצורך השלמת העצם החסרה. תהליך זה מורכב יותר ודורש זמן החלמה קצת ארוך יותר מאשר סוגי ההשתלות הקודמים. יש לזכור כי במקרה של תרומה עצמית של עצם יש לבצע תחילה את ניתוח קצירת השתל כך שיש תהליכי החלמה בשני מקומות ואלם תרומה עצמית מבטיחה הפחתה משמעותית בסיכון דחיית השתל בתהליך ההחלמה.

חשוב לציין לסיכום, כי תהליך השתלת עצם אשר מתבצע במרפאה לכירורגיה דנטלית, העוסקת בשיקום הפה, בעזרת טכנולוגיות מתקדמות ותהליכי השתלות שיניים ממוחשבות מאפשרות לכם לעבור את התהליך ללא זריקות וכאבים ועם רמת סיכון מופחתת משמעותית לסבול סיבוכים וזיהומים. אנו ממליצים לכם לפנות למרכזי שיקום לאסתטיקה דנטלית הפועלים בטכנולוגיות החדישות ביותר.

חזור למאמרים

עודכנו לאחרונה

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -