menu

כמה שווה תביעת רשלנות רפואית ?

התשובה תלויה במספר פרטים מרכזיים

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 03/01/2024


כאשר רופא פוגע בכם או באדם הקרוב אליכם עקב רשלנות רפואית, אתם עלולים לסבול כלכלית, רגשית או פיזית. בהתאם לפרטי המקרה שלכם, ייתכן שתוכלו להתאושש מפציעות אלו באמצעות תביעת רשלנות רפואית.

כדי לעשות זאת, תצטרכו להראות שהטיפול שניתן לכם נפל מתחת לסטנדרט הטיפול הצפוי. יתרה מכך, יהיה עליכם להוכיח כי רשלנות רפואית זו גרמה לנזק ספציפי, כגון אובדן הכנסה או הוצאות רפואיות מוגברות.

לפני נקיטת צעדים משפטיים, אנשים רבים שנגרם להם נזק רוצים לדעת כמה התיק שלהם עשוי להיות שווה. למרבה הצער, אין תשובה פשוטה לשאלה זו. התשלומים על מקרי רשלנות רפואית עשויים להשתנות מאוד. זה תלוי בסוג הפגיעה, מיומנות עורך הדין שלכם, זהות השופט ועוד.

כדי להעריך טוב יותר את גובה הפיצוי שתוכלו לקבל בגין רשלנות רפואית, עליכם להבין כיצד עורכי דין מעריכים את שוויו של תיק רשלנות. זכרו כי לעורכי הדין של הרופא שלכם ולחברת הביטוח יהיו אסטרטגיות דומות כדי להעריך מה המקרה שלכם עשוי להיות שווה.

רשלנות רפואית

כיצד מחושבים פיצויים בגין רשלנות רפואית?

כאשר עורכי דין מעריכים את שווי תיק הרשלנות הרפואית, הם בעצם בודקים את הפיצוי שמגיע בגין כל ראש נזק.

הפיצויים כוללים נזקים ממוניים ולא ממוניים. הפיצוי קיים כדי להפוך להחזיר את המצב לקדמותו ועל מנתת לגרום למטופל שנפגע להיות "שלם" שוב. אין דרך לפצות באופן מושלם על הפציעות שנגרמו למטופל. אך הפיצוי הכספי יכול לסייע בכיסוי ההוצאות ובפיצוי על הסבל שנבע מכך. המטרה היא להחזיר את המטופל שנפגע למצב שלמות בו היה לפני התרחשות הפגיעה ברשלנות רפואית.

במקרים חריגים מסוימים, ייתכן שתהיו זכאים גם לפיצויים עונשיים. עם זאת, פיצויים עונשיים זמינים רק במקרים קיצוניים של רשלנות רפואית. אלו מקרים הנופלים מחוץ לתחום הטיפול המקובל.

סוגי הפיצויים אותם ניתן לדרוש בתביעת רשלנות רפואית

נזקים ממוניים

נזקים ממוניים הם נזקים הניתנים לכימות. במילים אחרות, אתה יכול לשים עליהם סכום בשקלים. חשבו, למשל, אם רופא מנתח בצד הלא נכון של הגוף. המטופל עשוי להזדקק ליותר ניתוחים ולאשפוז ממושך יותר, מה שיגרום להוצאות רפואיות מוגברות. גם עשויים להיווצר הפסדי השתכרות. כל אלו הם נזקים שתוכלו לחשב את גודלם בקלות.

הנזקים הכלכליים כוללים:

 • חשבונות רפואיים.
 • הפסדי שכר.
 • כושר השתכרות מופחת.
 • החמצת הפקדות לקרנות השתלמות.

קטגוריית החשבונות הרפואיים כוללת לעתים קרובות הוצאות רפואיות עתידיות צפויות. בהתאם לחומרת הפציעה, העלויות העתידיות הללו יכולות להיות משמעותיות.

עם זאת, ייתכנו גם כאבים וחרדות הנובעים מניתוח פגום ועיוות. קשה יותר לכמת את אלה והם נקראים נזקים לא ממוניים.

נזקים לא ממוניים

נזקים שקשה לחשב אותם כי אין מספר מדויק שמשקף את גודלם נקראים נזקים לא ממוניים. אלו כוללים:

 • עוגמת נפש.
 • כאב וסבל.
 • אובדן ההנאה.
 • אובדן זוגיות (אם אדם אהוב נפטר עקב רשלנות רפואית).

אולי תשמעו אנשים שמכנים נזקים לא ממוניים בכינוי נזקים כלליים. הסכום בשקלים עבור נזקים לא ממוניים תלוי בפרטי המקרה שלכם. אם המקרה שלכם יגיע למשפט, סביר להניח שתצטרכו להעיד כיצד הפציעה שלכם משפיעה על איכות החיים שלכם. עורך הדין המייצגים אתכם כנראה ימליצו לכם לשכור גם מומחה רפואי. הם ייתנו עדות מומחים כדי להמחיש את ההשלכות של הפציעה שלכם.

אילו סוגי תיקים מציעים את התשלומים הגדולים ביותר?

סכום הכסף שאתם עשויים לקבל עבור תביעת הרשלנות הרפואית שלכם תלוי בפרטי המקרה שלכם. יש כמה מגמות כלליות לגבי תשלומים שעשויות לעזור לכם להעריך את התביעה שלכם.

תביעות שמביאות רק לנזקים מינימליים לטווח קצר יגרמו בדרך כלל לסכומי פשרה ממוצעים ופסקי דין נמוכים יותר. אלה יכולים לכלול טעויות קלות בטיפול תרופתי עם פציעות שנפתרות במהירות.

אם אתם או אדם הקרוב אליכם סבלתם מרשלנות רפואית שגרמה לצורך בניתוחים נוספים, זה כנראה יביא לפיצוי גבוה יותר.

חלק מהמקרים בהם ניתן הפיצוי הגבוה ביותר בתביעות רשלנות רפואית כוללים:

 • רשלנות בהריון ובלידה הגורמת לנזק משמעותי לאם או לתינוק
 • שגיאות המובילות לקטיעה של איברים.
 • רשלנות הגורמת למצבים כרוניים.
 • תביעות מוות בעוולה
 • אבחנה שגויה או איחור באבחון שגרמו לעיכובים מזיקים בטיפול או לפציעות קבועות.

ככלל, תביעות הרשלנות המביאות לתשלומים הממוצעים הגבוהים ביותר מתרחשות כאשר המטופל או בן המשפחה סבלו מההשלכות הגדולות ביותר. אם חייך השתנו עקב רשלנות רפואית, עליך לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ משפטי והערכת תיק.

האם רוב מקרי הרשלנות הרפואית מסתיימים מבלי לפנות לבית המשפט?

כן, ברוב המקרים, הצדדים מגיעים להסדר פשרה או במהלך משא ומתן ישיר או במסגרת הליך גישור בין הצדדים ללא צורך בהתערבות של בית המשפט. עם זאת, עליכם להיות מודעים לכך שמקרי רשלנות רפואית נוטים להימשך זמן רב יותר מאשר תביעות אחרות של נזקי גוף. רשלנות רפואית היא בדרך כלל מורכבת יותר ודורשת התייחסות של עדים מומחים.

כדי להתכונן לתהליך המשא ומתן, עורך הדין שלכם יעריך את שווי התיק. למרות שקל לחבר את החשבונות הרפואיים והפסדי השכר שנגרמו לכם, נזקים אחרים עשויים להיות מאתגרים יותר להערכה. לדוגמה, ייתכן שתהיו זכאי לפיצוי בגין כאב פיזי ונפשי. אבל הרבה יותר קשה להערך את השווי המדויק של הנזק הנפשי שנגרם לכם.

הסובייקטיביות של הכאב והסבל הופכת את זה לנושא מסובך במהלך משא ומתן להסדר. עם זאת, נניח שעורך הדין שלכם מאמין שאתם עשויים להיות זכאי לפיצויים משמעותיים בגין הכאב והסבל שלכם. במקרה כזה, נושא זה יכול להעלות את ערך הפשרה.

בכל פעם שצדדים מסדירים תיק, התשלום בדרך כלל נמוך ממה שהיה עשוי להיות לו היו הצדדים מגיעים לפסק דין בבית המשפט. עם זאת, היתרון שבהסדר פשרה הוא בכך שהוא מבטל סיכונים. אם תעבירו את התיק שלך למשפט, תמיד יש סיכוי שלא תנצחו. הסדר מאפשר לכם לשים קץ לאי הוודאות הזו. מטופלים פצועים רבים עשויים להעדיף פשרה משום שהיא שמה קץ להליך המשפטי. לפעמים, הכי חשוב זה להמשיך הלאה.

עם זאת, אתם ועורך הדין שלכם עשויים להחליט להמשיך את תביעת הרשלנות שלכם למשפט אם יש לך ראיות חזקות ואתם רוצים למקסם את הפיצוי המגיע לכם.

למה לפנות לעו"ד?

אם אתם שוקלים לתבוע רופא או מוסד רפואי, כדאי לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית מנוסה.

לרופא שלך כנראה יהיה צוות של עורכי דין והוא יזכה לתמיכה של המוסד הרפואי בו הוא עובד. עורך דין רשלנות רפואית טוב יכול לעזור לכם לגבש את התביעה שלכם נגד אנשי מקצוע משפטיים אלו. יתרה מכך, עורך הדין יאסוף את הניירת ויבקש את התיעוד הרפואי שתזדקקו לו לצורך הוכחת תביעתכם. עורך הדין שלכם צריך להיות מיומן גם בניהול משא ומתן עם חברות הביטוח. סביר להניח שיהיו לו קשרים למומחים רפואיים שיכולים להעיד גם בשמכם. מומחה רפואי מצוין יכול לפעמים לעשות הבדל גדול בתוצאות הסופיות של התיק שלכם.

לפני שתחליטו על עורך דין, כדאי שתערכו מחקר ותבקשו פגישת היכרות. רוב משרדי עורכי הדין מציעים ייעוץ חינם כדי לעזור לכם לקבוע אם הם מתאימים לכם.

חשוב לזכור כי קיימת תקופת התיישנות בתביעות רשלנות רפואית ולכן, יהיה זה חכם לפנות לעורך דין ברגע שנודע לכם או שיש לכם חשד שמקור הנזקים מהם אתם סובלים הוא בהתנהלות רשלנית של גורם רפואי כלשהו.

חזור למאמרים

פרסום בניית מיניסייט
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:
categoryרופאים
categoryשירותים לעסקים B2B
categoryשירותים
categoryעורכי-דין
categoryנופש ותיירות
categoryלהשכרה
categoryשיפוצים
categoryבריאות וכושר
categoryבעלי מקצוע
categoryיועצים
categoryרכב ותחבורה
categoryאזרחות זרה / הגירה
westהכל

מאמרים נוספים בקטגוריה עורכי-דין

אחד המצבים הכי לא נעימים, ולצערנו גם הנפוצים ביותר, עבור בעל נכס המשכיר את הדירה שלו הינה התמודדות ע...

אומרים שלא פחות חשוב מ-עם מי מתחתנים, חשוב עם מי מתגרשים.

האם גם אתם צריכים לעבור בדיקות רפואיות לרישיון נהיגה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים? דוגמאות למצבים בהם...

אנו זקוקים לטוענות רבניות, כישות נפרדת מארגוני הנשים.

על מה להסתמך? ביטוח סיעודי פרטי, קבוצתי או ביטוח לאומי?

להיות עורך דין משרד הביטחון בישראל הוא תפקיד יוקרתי ומאתגר. ליועץ המשפטי יש חלק מכריע בהבטחת כל הפעו...

התשובה תלויה במספר פרטים מרכזיים
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
עוד בפרוסייטס more